Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  7,80 zł , zmiana od tamtej pory: 92,31%

Raport bieżący

Zgłoś do moderatora
Czy ktoś może mi wytłumaczyć o co chodzi?
Ja rozumiem to w ten sposób, że będę mógł dokupić ileś akcji po 0,1E za szt zamiast dywidendy?

Banco Santander, S.A. („Banco Santander” lub „Bank”) informuje, że na walnym zgromadzeniu, które odbyło się w dniu dzisiejszym, akcjonariusze Banku podjęli uchwałę o podwyższeniu kapitału zakładowego Banku z kapitału rezerwowego (dalej „Podwyższenie Kapitału”).
W przypadku zatwierdzenia przez Komitet Wykonawczy Banku, Podwyższenie Kapitału zostanie wykorzystane w celu dokonania wypłaty w postaci nowych akcji w szacunkowej kwocie 0,10 euro za akcję, zgodnie z ogłoszeniem z dnia 29 lipca 2020 r. Harmonogram Podwyższenia Kapitału dla Polskich inwestorów jest następujący:
• 12 listopada 2020 r. Dokonanie Podwyższenia Kapitału i ogłoszenie liczby praw wymaganej dla otrzymania jednej akcji.
• 13 listopada 2020 r. (o godz. 23:59 czasu środkowoeuropejskiego). Data referencyjna na potrzeby ustalenia akcjonariuszy uprawnionych do udziału w Podwyższeniu Kapitału (ostatni dzień obrotu). Do udziału w Podwyższeniu Kapitału uprawniony będzie każdy akcjonariusz, który nabył akcje Banku do tego dnia (włącznie) i widnieje jako akcjonariusz w rejestrach Iberclear o godzinie 23:59 czasu środkowoeuropejskiego w dniu 17 listopada 2020 r.
• 16 listopada 2020 r. Rozpoczęcie okresu obrotu prawami. Obrót akcjami Banco Santander będzie prowadzony na zasadzie ex-coupon (ex-data). • 30 listopada 2020 r. Zakończenie okresu sprzedaży praw.
• 7-10 grudnia 2020 r. Procedury rejestracji nowych akcji w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych oraz dopuszczenia nowych akcji do obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
• 11 grudnia 2020 r. Rozpoczęcie obrotu nowymi akcjami na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, z zastrzeżeniem uzyskania wymaganych zezwoleń1 . Akcjonariusze otrzymują nowe akcje.

Boadilla del Monte (Madryt), 27 października 2020 r.

  • Raport bieżący Autor: ~Diamentowy

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SANTANDER 1,31% 15,00 2021-06-23 09:45:55
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.