Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  21,86 zł , zmiana od tamtej pory: -17,66%

prezes kupuje, tfi sprzedaje

Zgłoś do moderatora
W dniu debiutu doszło do interesujących zmian w akcjonariacie.
Prezes zarządu (i główny udziałowiec firmy) kupił akcje za prawie 80 tys zł, członek rady nadrzorczej kupił za 120 tys zł, a TFI Opoka sprzedało za około 400tys. zł i spadł poniżej 10% udziałów. Fundusz jest w spółce od około 4 lat i wykorzystał dzień wyskoiej płynności. Podaż z ich wystąpiłaby bez względu na cenę i pewnie to ściągnęło notowania poniżej 19zł na start. Standard.
Znacznie wazniejsze jest to że osoby zarządzające i nadzorujące w firmie zwiększyły swoje zaangażowanie kapitałowe. Najlepiej znają spółkę i warunki dotychczasowych emisji i pewnie wchodzą długoterminowo. Dla prezesa, który ma kilkaset tysięcy akcji, to nie jest znaczący wzrost udziału, więc pewnie kupił bo uznał, że jest tanio.
Warto obserować co się stanie z kursem gdy podaż ze strony TFI się wyczerpie. Pytanie oczywiście, czy chcą wyjść z całej inwestycji, czy tylko częściowo.
  • prezes kupuje, tfi sprzedaje Autor: enedue

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
NOOBZ 1,12% 18,00 2022-01-25 11:50:17
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.