Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,80 zł , zmiana od tamtej pory: -12,07%

prawo poboru akcje z poboru prawo do akcji z poboru Kolejny Mat.

Zgłoś do moderatora
Dnia 2025-07-24 o godz. 16:33 ~Stary napisał(a):
> gdzie masz napisane,ze nie bedzie mozna sprzedac? na ktorej stronie? jesli ktos ma np. akcje po 10 zl za szt. i ma ich np. 1000 szt to obejmujac 1000akcji z pp obnizy srednia i to znacząco oraz podwoji ilosc akcji. Gdzie jest informacja,ze nie bedzie mobl pozniej lacznie wszystkich 2000 tys sprzedac. ? bo moze juz jestem slepy,a moze piszesz brednie i straszysz jak pis i ich buldogi

Tobie to chyba wszystko należy tłumaczyć na obrazkach.

Mam cierpliwość dla ludzi z deficytami intelektualnymi, więc po kolei.

1. Masz przydzielone Prawo Poboru, którego nie możesz ani sprzedać ani dokupić.
2. Prawo Poboru uprawnia cię do zakupu akcji z nowej emisji w ilości wynikającej z tego Prawa Poboru.
3. Kupione przez ciebie akcje (w ilości wynikającej z Prawa poboru) będziesz mógł sprzedać na GPW pod warunkiem, że GPW dopuści je do obrotu.
4. Nie jest pewne czy GPW akcje nowej emisji w ogóle dopuści do obrotu na GPW. Ryzyko inwestycyjne.
5. WAŻNE! O dopuszczenie do obrotu na GPW akcji nowej emisji musi wystąpić ZARZĄD. Jeśli nie wystąpi, to... nie będziesz mógł ich sprzedać.
6. Zarząd mógł wystąpić do GPW, aby były notowane na GPW Prawa Poboru, ale tego nie zrobił, więc Prawa Poboru na GPW notowane nie są. Dlatego Prawa Poboru nie możesz ani sprzedać, ani kupić.

Moja opinia.
Jeśli ulica w całości wchłonie akcje serii P1, te przydzielane w ramach Praw Poboru, to zarząd w życiu się nie zdecyduje o wystąpienie do GPW ich wprowadzenie ich na PARKIET. Po co niepotrzebnie zwalać kurs?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PURE 0,89% 5,10 2025-11-19 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.