Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  57,60 zł , zmiana od tamtej pory: -11,11%

Ponad 13 miliardów złotych rocznego obrotu Grupy AB

Zgłoś do moderatora
Dolnośląska Grupa AB w roku finansowym 2020/2021 zanotowała 13,1 mld zł przychodów (+28% rdr), co przełożyło się na porównywalny procentowo wzrost zysku brutto na sprzedaży do blisko 473 mln zł. Efektywność biznesowa i dźwignia operacyjna wraz ze sprzyjającym otoczeniem sprawiły, iż wynik EBITDA wzrósł o 64% rdr, do 183 mln zł, a zysk netto o ponad 86% rdr, do 124 mln zł.

– Osiągnęliśmy rekordowe wyniki i podtrzymujemy chęć bezpośredniego podzielenia się sukcesem z akcjonariuszami, co znajdzie się w propozycji stosownej uchwały Walnego Zgromadzenia. Nasz długoterminowy wzrost został wypracowany codziennym wysiłkiem całego międzynarodowego zespołu Grupy AB, dlatego pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do kolejnego umocnienia naszej wiodącej pozycji w Polsce i regionie CEE – komentuje Andrzej Przybyło, Prezes Zarządu Grupy AB.

https://pandl.pl/ponad-13-miliardow-zlotych-rocznego-obrotu-grupy-ab/ 
  • Ponad 13 miliardów złotych rocznego obrotu Grupy AB Autor: agencjapandl

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ABPL -4,12% 51,20 2022-01-21 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.