Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  5,80 zł , zmiana od tamtej pory: 20,34%

Poczytajcie sobie

Zgłoś do moderatora
Grupa Makarony Polskie ze wzrostem wyników finansowych w I kw. 2020 m.in. dzięki COVID-19

 Grupa Makarony Polskie w I kwartale 2020 roku zwiększyła zarówno przychody ze sprzedaży jak i zysk netto. Jednym z czynników wzrostu wyników jest zachowanie konsumentów w związku z pandemią koronawirusa. Największy wzrost sprzedaży zanotowano w segmencie makaronów oraz przetworów mięsno-warzywnych.

W I kwartale 2020 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy wyniosły 57,2 mln zł i były wyższa o 17,0 mln zł (tj. 42%) w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku, gdy sięgnęły 40,2 mln zł.
 Ze skonsolidowanego raportu kwartalnego wynika, że Grupa Makarony Polskie w I kwartale 2020 roku zwiększyła o 13 proc. zysk netto do 2,7 mln zł z 2,4 mln zł w takim samym okresie rok wcześniej.
 Największy wzrost sprzedaży zanotowano w segmencie makaronów z 29,0 mln zł do 41,4 mln zł (+12,4 mln zł) oraz przetworów mięsno-warzywnych z 5,6 mln zł do 8,3 mln zł (+2,7 mln zł).

  • Poczytajcie sobie Autor: ~Marcowy_nowicjusz

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MAKARONPL 0,29% 6,98 2021-09-17 16:38:24
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.