Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  43,10 zł , zmiana od tamtej pory: -14,39%

OT Logistics chce do końca 23 przedstawić zaktualizowaną strategię grupy

Zgłoś do moderatora
Gdyby ktoś przeoczył:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/OT-Logistics-chce-do-konca-23-przedstawic-zaktualizowana-strategie-grupy-wywiad-8607831.html

Strategia do końca roku + bieżące informacje:

Jedynak powiedział w piątek, że popyt na usługi logistyczne grupy utrzymuje się w III kwartale.

"Kolejny kwartał obserwujemy utrzymujący się na rynku popyt na usługi logistyczne, głównie związane z przewozem, magazynowaniem oraz przeładunkami zbóż i pasz. Nadal dużym zainteresowaniem cieszą się usługi związane z obsługą ładunków przekierowanych z Ukrainy. Widzimy za to zmniejszenie dostaw węgla (nasza rodzima energetyka korzysta z zapasów węgla zgromadzonych w ostatnich kwartałach) i wzrost usług magazynowania tego surowca" - powiedział.

"W lipcu Rosja wycofała się z umowy zbożowej, która umożliwiała eksport zboża z Ukrainy przez tamtejsze porty. To spowodowało, że obsługę ładunków przejęły państwa sąsiadujące, jak Rumunia czy Polska. To wydarzenie będzie mieć wpływ także na nas. Już odczuwamy większy popyt na przeładunki w terminalach Grupy OTL. Wzmożony popyt powinien się utrzymać także w ostatnim kwartale roku. Spodziewamy się też wzrostu na rynku dostaw węgla. Nowe dostawy węgla wpłyną pozytywnie na rynek energetyczny, ponieważ węgiel kupowany jest w dużo niższych cenach niż węgiel nabywany na początku tego roku. Nadal duże zapotrzebowanie w eksporcie jest na koks. Oczekujemy utrzymania wysokiego poziomu przeładunków na poziomie I i II kwartału. Sytuacja rynkowa wciąż nam sprzyja. Cały rok powinien zaowocować wzrostami przychodów grupy" - dodał.
  • OT Logistics chce do końca 23 przedstawić zaktualizowaną strategię grupy Autor: ~Fan

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OTLOG -5,63% 36,90 2023-12-05 16:04:33
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.