Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  84,60 zł , zmiana od tamtej pory: -12,53%

Omówienie sytuacji Grupy Amica po Q1 2023

Zgłoś do moderatora
Amica poprawia marże, ale widzi słabość popytu
 
Grupa Amica zanotowała w pierwszym kwartale 2023 roku ponad 31 mln zł wyniku EBITDA i ponad 18 mln zł zysku operacyjnego, co było wartościami wyższymi od konsensusu rynkowego przygotowanego przez PAP odpowiednio o 24% i 124%.

Poprawiamy rentowność w każdym segmencie. W towarach sprzyja nam spadek kosztów frachtu, z kolei w produkcji od zeszłego roku reorganizujemy procesy w fabryce i przeprojektowujemy produkty. W fabryce mamy uruchomione blisko 50 podprocesów, a finalnie powinny one przynieść około 20 mln zł oszczędności rocznie – wskazał Michał Rakowski, CFO Grupy Amica.

https://pandl.pl/amica-poprawia-marze-ale-widzi-slabosc-popytu/ 
  • Omówienie sytuacji Grupy Amica po Q1 2023 Autor: agencjapandl

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
AMICA 1,37% 74,00 2023-11-28 11:33:53
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.