Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  50,00 zł , zmiana od tamtej pory: 6,40%

Omówienie sytuacji Grupy AB po Q3 2021 i perspektyw na kolejne okresy

Zgłoś do moderatora
IT i elektronika użytkowa to core business Grupy AB, ale rozwija również m.in. projekty AGD, OZE i circular economy
 
Dolnośląska Grupa AB umacnia się na pozycji lidera rynku dystrybucji IT i elektroniki użytkowej w Polsce i regionie CEE. Ma za sobą również kolejny rekordowy kwartał, w którym wypracowała dwucyfrowe dynamiki wzrostu wyników finansowych pomimo wysokiej zeszłorocznej bazy oraz przekroczyła już 1 mld zł wartości kapitałów własnych.

– Umacniamy rynkową pozycję nr 1, kontynuujemy pozytywne trendy i rośniemy długoterminowo w oparciu o zdrowe i silne finanse. W korzystny sposób w III kw. zmienił się też miks produktowy, z mniejszym fokusem na towary o niższych marżach, dzięki czemu widzimy również wzrost marży brutto na sprzedaży wyższy niż wzrost przychodów. Widać, że rewolucja cyfrowa potrzebuje szerokiego asortymentu IT – skomentował CFO Grupy AB Grzegorz Ochędzan, który wraz z CEO Andrzejem Przybyło reprezentowali Spółkę na spotkaniu medialno-inwestorskim.

https://pandl.pl/it-i-elektronika-uzytkowa-to-core-business-grupy-ab-ale-rozwija-rowniez-m-in-projekty-agd-oze-i-circular-economy/ 
  • Omówienie sytuacji Grupy AB po Q3 2021 i perspektyw na kolejne okresy Autor: agencjapandl

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ABPL 0,76% 53,20 2022-01-19 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.