Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,09 zł , zmiana od tamtej pory: 1 477,78%

Obligatariusze FFI wciąż czekają na pieniądze od administratora

Zgłoś do moderatora
Administrator zastawu w wykonaniu swoich obowiązków wystąpił do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie z wnioskiem o wyjaśnienie sposobu rozliczenia środków uzyskanych w wyniku realizacji przedmiotu zastawu zabezpieczającego spłatę zobowiązań z tytułu niewykupionych w terminie przez Fast Finanse S.A. obligacji serii M. (…) Do chwili obecnej administrator zastawu nie otrzymał jeszcze żadnej odpowiedzi z KDPW S.A. Brak jednoznacznego wyjaśnienia sposobu rozliczenia środków odzyskanych przez administratora zastawu z przedmiotu zastawu uniemożliwia w chwili obecnej rozpoczęcie procesu przekazywania tych środków na rzecz obligatariuszy – napisał Jacek Rajewicz w piśmie z 3 września adresowanym do zarządu Fast Finance.

Podobną informację administrator zastawu przekazywał redakcji Obligacje.pl w sierpniu i na początku września, gdy przyznał, że pismo do KDPW wysłał 2 sierpnia.

Jak wynika z naszych informacji, odpowiedź Krajowego Depozytu powinna być gotowa na początku przyszłego tygodnia.

- Oczywiście nie odmawiamy administratorowi możliwości przekazania środków, które chce przekazać obligatariuszom, o ile jest to zgodne z obowiązującym porządkiem prawnym – powiedział Oblgiacje.pl Dariusz Marszałek, rzecznik KDPW, który przypomniał, że w przeszłości Depozyt przekazywał już obligatariuszom pieniądze pochodzące ze spieniężenia przedmiotu zastawu. By wspomnieć choćby przypadek Property Lease Fund.

Źródło: link 
  • Obligatariusze FFI wciąż czekają na pieniądze od administratora Autor: ertyy

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
FASTFIN -0,70% 1,42 2021-09-16 11:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.