Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,00 zł , zmiana od tamtej pory: -26,00%

nie Klon lecz KPPD

Zgłoś do moderatora
cytuję wpis który chyba został niezauważony a jest w nim cała prawda.

Pojawiło się ostatnio kilka artykułów o szalonych wzrostach cen produktów drewnianych, ale niestety nie dotyczy to produktów Mery ani Klona. Ogromny popyt jest na tarcicę iglastą konstrukcyjną i ogrodową i tutaj ceny rosną. Do tego w lasach pańtwowych znacznie podrożał surowiec liściasty a iglasty potaniał. Niestety zarówno MERA jak i KLON kupują głównie drewno liściaste
Fragment raportu rocznego KPPD
"Przyrostowi cen na produkty towarzyszyły zmiany cen surowca leśnego. W porównaniu do roku 2019 zmieniły się ceny:
 surowca iglastego - spadek o 1,0%,
 surowca dębowego - wzrost o 9,6%,
 surowca bukowego - wzrost o 4,5%
"Znaczny wzrost cen surowca leśnego liściastego nie znalazł bezpośredniego przełożenia na ceny produktów liściastych, co w istotny sposób wpłynęło na pogorszenie kondycji finansowej w zakładach przerabiających surowiec liściasty."

To tak tylko ku przestrodze, żeby nie było potem płaczu.

jedynie tartaki przetwarzające drewno igalste na tarcice mają teraz eldorado. Na GPW poza KPPD chyba nie ma innej.
Najciekawsze, że tam C/Z jest obecnie 8 :)
  • nie Klon lecz KPPD Autor: ~łun

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KLON -0,67% 1,48 2021-07-27 16:47:58
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.