Forum Giełda +Dodaj wątek
Rozszerzenie wykazu licencjonowania eksportu towarów z Ukrainy
2012-12-03

Gabinet Ministrów Ukrainy rozszerzył wykaz towarów, których eksport z Ukrainy objęty jest obowiązkiem uzyskania licencji.

Zgodnie z przyjętym rozporządzeniem w tej sprawie obowiązek licencjonowania eksportu rozszerzono na benzol (kod celny: 2707109000, za wyjątkiem benzolu wykorzystywanego jako paliwo). Licencje te wydawane są przez Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy w uzgodnieniu z Ministerstwem Energetyki i Przemysłu Węglowego Ukrainy.

Szczegółowe informacje na ten temat w rozporządzeniu Gabinetu Ministrów Ukrainy w tej sprawie (dokument do pobrania poniżej). Zostało ono oficjalnie opublikowane i weszło w życie z dniem 28 listopada 2012 r.

* * *

Informacje na temat aktualnie obowiązujących na Ukrainie ograniczeń pozataryfowych w handlu zagranicznym - w tym informacje na temat towarów, których import lub eksport podlega licencjonowaniu - znaleźć można w opracowaniu „Prawo celne - część IV. Pozataryfowe ograniczenia stosowane w obrocie handlowym Ukrainy z zagranicą", zamieszczonym na stronie internetowej Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie (http://www.kiev.trade.gov.pl) w zakładce „Przewodnik po rynku / Prawo celne".

Źródło: Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Kijowie

  • licencje Autor: ~sasza

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BROADGATE 0,00% 0,00 1970-01-01 01:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.