Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,68 zł , zmiana od tamtej pory: 28,24%

Kolory na FB nie są bez znaczenia

Zgłoś do moderatora
pierwsza myśl co to za kolory z dup..y a to jednak ma znaczenie

  • Zielona biotechnologia to ta związana z roślinami i rolnictwem. To tutaj rozkminia się, jak sprawić, by rośliny dawały jak najwięcej plonów, czy były odporne na szkodniki i niekorzystne warunki środowiskowe. Zielony biotech zajmuje się rozmnażaniem roślin, tworzeniem ich nowych odmian, zaprzęganiem ich do tego, by oczyszczały środowisko oraz produkowały metabolity, które wykorzystać można np. w farmacji, przemyśle spożywczym, czy kosmetologii.
  • Biała biotechnologia związana jest z przemysłem, czyli produkcją enzymów, biopolimerów, biopaliw, prekursorów leków, dodatków do żywności, czy kosmetyków i mnóstwa innych substancji. Zajmuje się ona także optymalizowaniem wszelkich procesów produkcyjnych tak, by odbywały się one jak najmniejszym kosztem dla środowiska.
  • Czerwona biotechnologia związana jest z służbą zdrowia. Obejmuje więc całe mnóstwo baaardzo szerokich zagadnień takich jak projektowanie i produkcja leków, opracowywanie nowych metod diagnostycznych, czuwanie nad badaniami klinicznymi i generalnie wszystko, co w jakiś sposób wiąże się z medycyną.
  • Niebieska biotechnologia zajmuje się wodami – jeziorami, morzami, rzekami i oceanami. Bierze pod lupę ich stan, opracowuje metody ich ochrony i wykorzystania oraz rozsądnej eksploatacji tego, co w nich pływa.
  • Fioletowa biotechnologia to dziedzina związana z legislacją. Jej zadaniem jest dopilnowanie, by prawo nadążało za postępem w nauce, a także popularyzacja wiedzy o tym, czym jest biotech i np. zwiększanie świadomości społecznej związanej z inżynierią genetyczną, czy nowymi lekami.
  • Kolory na FB nie są bez znaczenia Autor: ~brejkinBed

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JWA -6,03% 0,87 2021-01-20 16:21:24
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.