Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  27,00 zł , zmiana od tamtej pory: -45,48%

Grupa Sanok Rubber w Q1 2021 wykorzystała sprzyjające otoczenie

Zgłoś do moderatora
Grupa Sanok Rubber Company zanotowała w pierwszym kwartale 2021 roku ponad 303 mln zł przychodów (+17% rdr), co pozwoliło na wzrost zysku operacyjnego o 80% rok do roku, do 21,6 mln zł i wzrost marży na tym poziomie o 2,5 pkt proc., do ponad 7%. Z kolei na poziomie EBITDA marża przekroczyła 12% (+2,0 pkt proc.), co przełożyło się na 37,2 mln zł wyniku EBITDA (+40% rdr). Zysk netto wzrósł jeszcze mocniej – o ponad 83% rdr, do 16,5 mln zł.

Wyniki pierwszego kwartału oceniamy bardzo dobrze, szczególnie że wzrosty przychodów i zysków zanotowaliśmy we wszystkich głównych obszarach biznesowych, a baza porównawcza pierwszego kwartału 2020 roku nie była istotnie naznaczona pandemią. Zapoczątkowane w drugiej połowie zeszłego roku ożywienie koniunktury u naszych klientów, szczególnie z branży motoryzacyjnej, przełożyło się na wzrost sprzedaży rok do roku i historyczne przekroczenie progu 300 mln zł kwartalnych przychodów. Dzięki determinacji w maksymalizowaniu efektywności działalności wypracowaliśmy znaczne wzrosty realizowanych wyników na wszystkich poziomach – wskazuje Piotr Szamburski, Prezes Zarządu Sanok Rubber Company S.A.

http://pandl.pl/grupa-sanok-rubber-w-q1-2021-wykorzystala-sprzyjajace-otoczenie/ 
  • Grupa Sanok Rubber w Q1 2021 wykorzystała sprzyjające otoczenie Autor: agencjapandl

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SANOK -0,41% 14,72 2022-11-25 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.