Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  19,48 zł , zmiana od tamtej pory: -4,00%

Fitch potwierdził rating Kernela na poziomie "CCC-"

Zgłoś do moderatora
Agencja podała, że rating „CCC-” odzwierciedla wysokie ryzyko kredytowe Kernel Holding, biorąc pod uwagę trudne otoczenie operacyjne spółki od czasu inwazji Rosji na Ukrainę.

Fitch spodziewa się, że m.in. w związku z niższą podażą nasion słonecznika EBITDA Kernela spadnie w roku obrotowym kończącym się w czerwcu do 400 mln USD.

Jak wskazano, ryzyko dot. refinansowania zmniejszyło się po tym, jak Kernel spłacił w całości swoje obligacje o wartości 300 mln USD, których termin zapadalności przypadał w październiku 2024 r. (PAP Biznes)

doa/ osz/
  • Fitch potwierdził rating Kernela na poziomie "CCC-" Autor: ~ObserwatoR

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
KERNEL -0,11% 18,70 2025-09-24 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.