Forum Giełda +Dodaj wątek

Do zarządu - propozycja

Zgłoś do moderatora
Z komunikatu zarządu wynika, że środki z planowanej emisji mają być przeznaczone na zakup kolejnych firm aby zwiększyć moce produkcyjne i zyskać rozpoznawalne znaki towarowe na innych krajowych rynkach.
W dobie ogólnego spowolnienia gospodarek i spadku sprzedaży przemysł nie wykorzystuje swoich możliwości czyli zakup samych znaków towarowych mimo, że obecnie może być korzystny (tańszy) nie przełoży się na wzrost zysku. Dostosowanie nowo zakupionych przedsiebiorstw i konieczne zmiany potrwają zapewne klikanaście miesięcy.
Jeśli zarząd jest przekonany o korzyściach takiego rozwiązania to dlaczego zarząd nie pozyska środków w inny sposób np. wyemituje obligacje zamienne na akcje ?
Emisja w planowanej wysokości może doprowadzić do biotonizacji w Rovese, a co za tym idzie odwrotu inwestorów . Dobre imię można stracić tylko raz skutki będą odczuwalne latami. Osobiście mam niewiele akcji Ravese ale jeśli firma co kwartał prezentuje coraz słabsze wyniki i zamiast restrukturyzacji chce pozyskać kasę od inwestorów to czegoś tu nie rozumiem.
Przypomina mi się tylko historia sprzed paru lat a mianowicie informacja od mojej sieci tv kablowej, że "w zwiazku z koniecznym dalszym rozwojem firmy podnosimy cenę abonamentu" - firma chce się rozwijać po prostu super tylko dlaczego za moje pieniądze ? Różnica taka, ze tam zastrajkowałem nogami a tu po prostu sprzedam akcje i nigdy już (no może poza parodniową spekulacją:) ) nie wrócę do firm Pana Sołowowa.
  • Do zarządu - propozycja Autor: ~no

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ROVESE -2,15% 2,00 2016-08-29 02:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.