Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,34 zł , zmiana od tamtej pory: 39,74%

Do akcjonariuszy

Zgłoś do moderatora
I półrocze 2021 roku, a w szczególności drugi kwartał 2021 roku, to punkt zwrotny w rozwoju Grupy Famur otwierający nowe ścieżki rozwoju w kierunku zielonych technologii. Realizowana przez ostatnie lata strategia pozwoliła osiągnąć Grupie Famur pozycję globalnego gracza na rynku dostawców kompleksowych technologii dla podziemnej eksplantacji surowców miękkich - w tym przed wszystkim węgla energetycznego i koksującego. Co więcej, Grupa Famur osiągnęła swoją pozycję w branży poprzez konsekwentny rozwój oparty na modelu integracyjnym oraz wypracowany elastyczny model biznesowy, który sprawnie dostosowuje się do zmian zachodzących w otoczeniu.

Obecnie grupa staje przed nowym wyzwaniami: przyspieszającym w skali globalnej procesem transformacji, w kierunku niskoemisyjnych gospodarek, wygaszaniem górnictwa węgla energetycznego w Polsce, czy radykalnymi zmianami w Polskiej Polityce Energetycznej, która przewiduje między innymi spadek udziału węgla w mixie energetycznym Polski w roku 2040, do poziomu ok. 11% w scenariuszu wysokich cen CO2 (z 69% w 2020 r.)"- skomentował prezes Mirosław Bendzera.
"W nadchodzących kwartałach będziemy przede wszystkim skupiać się nad rozwoju segmentu fotowoltaiki oraz dalszej analizie perspektywicznych sektorów przemysłowych, umożlwiających dywersyfikację działalności, jak również bieżącym dostosowywaniu struktury naszych aktywów górniczych oraz działań operacyjnych, do zmian tego sektora zachodzących na rynku globalnym"
  • Do akcjonariuszy Autor: ~Ebi

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GRENEVIA 0,00% 3,27 2026-03-09 01:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.