Forum Giełda +Dodaj wątek

DM PKO BP wierzy w dalszą poprawę w Otmuchowie

Zgłoś do moderatora
DM PKO BP wierzy w dalszą poprawę w Otmuchowie
wmaj 30-05-2014, ostatnia aktualizacja 30-05-2014 12:18
Prześlij e-mailem Dodaj do: Share on facebookShare on wykopShare on twitterShare on naszaklasaShare on googleMore Sharing Services1
WydrukujWielkość tekstu: A A A
Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP oczekują, że kontynuacja przez spółkę procesu restrukturyzacji przyniesie dalsze polepszenie wyników i wzrost efektywności produkcji. Podnieśli wycenę jej akcji.

Zastrzegają jednak, że dynamika poprawy wyników Otmuchowa w kolejnych kwartałach będzie mniejsza niż w pierwszych trzech miesiącach roku, gdyż pozytywne efekty restrukturyzacji zostaną zneutralizowane kosztami zamknięcia zakładu w Gorzyczkach. Spółce w tym roku sprzyjać jednak powinna stabilizacja notowań surowców.

Według ich prognoz skonsolidowany zysk netto Otmuchowa w tym roku podskoczy do 10 mln z 4 mln zł w ubiegłym roku, przy wzroście przychodów o 9 mln zł, do 289 mln zł. Zysk operacyjny grupy ma zwiększyć się z 6 do 16 mln zł.

Autorzy raportu podtrzymali rekomendację „kupuj" dla akcji producenta do 12,26 z 11,33 zł. Zalecenie wydali 23 maja, gdy za akcje Otmuchowa płacono po 8,71 zł. W piątek po godzinie 12.15 jeden papier spółki kosztował 9,13 zł, tyle samo co na czwartkowym zamknięciu.

  • DM PKO BP wierzy w dalszą poprawę w Otmuchowie Autor: ~dannn

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OTMUCHOW 3,09% 3,34 2021-08-02 13:14:44
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.