Forum Giełda +Dodaj wątek

Czy to jest TA sesja?Zaktualizowany!

Zgłoś do moderatora
Czy to jest TA sesja?Zaktualizowany!

DI
10.10.2008 12:37
Zaktualizowany 10.10.2008 15:39
Czytaj komentarze(39)
Zobacz na forum ({PostCount})

Giełdy pikują, nikt nie chce zostać z akcjami na weekend. Czy dzisiejsza wyprzedaż zakończy czas paniki na giełdach? Zapytaliśmy specjalistów!
Tomasz Bardziłowski, wiceprezes Unicredit CAIB Poland

Na globalnych rynkach zapanowała panika. Wyceny i poziomy techniczne wsparć przestały odgrywać jakąkolwiek rolę, szczególnie dla spółek które finansowały wzrost długiem. Fundamenty globalnego systemu finansowego mocno się chwieją. Banki centralne i rządy muszą przekonać rynki, że mają wystarczające determinacji i środków, by zagwarantować bezpieczeństwo systemu oraz nie dopuścić do głębokiej recesji. W tym kontekście ogłoszenie mocnego poluzowania polityki fiskalnej przez grupę G7 mogłoby pomóc w uspokojeniu emocji.

Czytaj poniżejReklama:
Mirosław Saj, analityk DnB Nord

Absurdalna wyprzedaż może sugerować, że wkrótce doczekamy się akumulacji, połączonej z próbą odrabiania strat. Jednak nie sądzę, by to był długim terminie był to koniec spadków. Uważam, że jeszcze nie wszystkie złe informacje trafiły na rynek. Dlatego w perspektywie 2-3 miesięcy może czekać nas kolejna fala wyprzedaży.

Wojciech Szymon Kowalski, analityk Biura Analiz i Koniunktur WS Kowalski

Panika i strach są przejaskrawione. Jednak nie sądzę by piątkowa sesja przyniosła jakiś przełom. Przeciwnie - podobne tąpnięcia mogą się jeszcze zdarzyć. Natomiast jeśli chodzi o najbliższe sesje to możemy obserwować próby odreagowania. Nie wykluczone, że zagranica będzie chciała wykorzystać przecenę i wróci na GPW.

Mariusz Staniszewski, prezes Noble Funds TFI

Jesteśmy już bardzo blisko przesilenia. Widzimy maksymalną niepewność wśród klientów i ich zniechęcenie, obserwujemy brak racjonalnych zachowań rynkowych. Trudno wyrokować, czy możemy zejść jeszcze kilka procent niżej. To jednak już poziomy przesileń.

Marek Rogalski, główny analityk FIT DM

Dziś lepiej wstrzymać się ze sprzedażą akcji. Nie wykluczone, że można będzie sprzedać drożej na początku przyszłego tygodnia. Jednak końca bessy nie widać, co najwyżej możliwe jest tylko chwilowe odbicie. Dobrze, że przed nami dwa dni wolnego, to jest szansa na stworzenie globalnego planu pomocy rynkom finansowym. Mógłby on pojawić się już w poniedziałek lub wtorek. Teraz spokój na rynek mogłaby wprowadzić nacjonalizacja amerykańskich banków.

Piotr Kuczyński, główny analityk Xeliona

Z mojego 15-letniego doświadczenia wynika, że ekstremalne nastroje poprzedzają dno. Ale ja czegoś takiego, co dzieje się dziś, nie pamiętam. Słucham komentarzy specjalistów z całego swiata, którzy mają jeszcze większe doświadczenie. Mówią to, co ja.

Na rynkach jest panika, banki nie pożyczają sobie pieniędzy. Nikt nie wie, co zrobić, by zaczęły sobie pożyczać. Akcje banków centralnych, nawet te skoordynowane, nie przyniosły spodziewanych efektów. Gdy ludzie nie wiedzą co się dzieje, wpadają w panikę.

Na tak potwornie wyprzedanym rynku musi w końcu nastąpić odbicie. Ale trudno powiedzieć kiedy.


  • Czy to jest TA sesja?Zaktualizowany! Autor: marcinl0

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
UNICREDIT -3,43% 34,19 2021-01-25 15:34:57
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.