Forum Giełda +Dodaj wątek

cos pocieszajacego

Zgłoś do moderatora
Rynek NewConnect funkcjonuje od jesieni 2007 r. Mimo kryzysu finansowego, który zaczął się latem 2007 roku, rozwija się bardzo dynamicznie, przyciągając mniejszych emitentów zainteresowanych pozyskaniem kapitału od inwestorów.

Obecnie na tzw. małej giełdzie notowane są aż 433 spółki. Wciąż jednak brakuje jej płynności. Wiele do życzenia pozostawia też forma emitentów, co obrazuje zachowanie tamtejszego indeksu. NCIndex w ciągu niespełna sześciu lat stracił ponad 70 proc. Czy to oznacza porażkę alternatywnego systemu obrotu? Odpowiedź znajduje się w książce Adama Jagielnickiego, inwestora z wieloletnim doświadczeniem, pt. „NewConnect – nowa szansa na duże zyski". Pozycja syntetycznie przedstawia najważniejsze aspekty dotyczące rynku małych spółek. Wskazówki i sugestie autora z powodzeniem można wykorzystać podczas inwestowania. Tytuł stanowi ciekawą lekturę, zarówno dla graczy giełdowych, jak i emitentów. Pierwsi znajdą w niej wiele przydatnych informacji dotyczących strategii inwestycyjnych, źródeł niezbędnych danych oraz potencjalnych niebezpieczeństw.
Emitenci zaś z pewnością docenią wiadomości związane z warunkami wejścia na mały parkiet, debiutem, doborem autoryzowanych doradców czy obowiązkami informacyjnymi.
Dlaczego warto zainteresować się „małą giełdą"? Jak przekonuje autor, „małe spółki rosną zdecydowanie szybciej od dużych. Dlatego gdy na giełdę wrócą wzrosty, rynek NewConnect będzie liderem".
To chyba wystarczająca zachęta.
  • cos pocieszajacego Autor: qtosiek

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
MAKOLAB 3,64% 5,70 2021-07-27 14:32:43
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.