Ciekawostka, dzisiaj Alior opublikował raport kwartalny. Ogłosił zysk netto 382 mln przy stracie 430 w analogicznym okresie ubiegłego roku. Zysk na akcję UWAGA.... 2,93 zł. A kurs jaki -5złotych, 10 złotych NIE.....59 ZŁOTYCH I DZISIAJ ROŚNIE O 5 %.
To są jakieś jaja. Taki kurs przy takim poziomie zysku na akcje. A stosunek zobowiązań do należności .... 9 mld brakuje. Bank na 9 mld więcej zobowiązań niż należności. Ciekawe skąd wezmą pieniądze jak wszyscy depozytariusze przyjdą po swoją kasę.
Jak Bowim opublikował raport półroczny to rozpoczęły się analizy jakie to kiepskie mamy przepływy finansowe i to okazało się gwoździem do trumny kursu akcji Bowim. A Alior ma przepływy - 814 milionów. Czyli kasa nie tylko śiweci pustkami ale jest na głębokim DEBECIE. Ale to nie przeszkadza aby kurs leciał w kosmos.