[04-10-2013 14:39] BETACOM SA zawarcie znaczącej umowy
--------------------------------------------------------------------------------
04.10. Warszawa (PAP/ESPI) - Raport bieżący 12/2013
Zgodnie z par. 5 ust. 1 pkt 3) Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych (...), Zarząd BETACOM S.A. (Spółka) informuje, że w dniu 4 października 2013 roku Spółka podpisała Umowę na sprzedaż i wdrożenie środowiska testowo-rozwojowego z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych z siedzibą w Warszawie (dalej: ZUS), na kwotę brutto 3,8 mln PLN .
W okresie ostatnich 12 miesięcy Spółka podpisała z ZUS Umowy na łączną kwotę brutto 22,3 mln PLN.
Umową o największej wartości jest Umowa na dostawę licencji na bezterminowe użytkowanie oprogramowania serwerowego, klienckiego oraz licencji dostępowych na kwotę 19,9 mln PLN z dnia 18 września 2013 roku.
Powyższa Umowa zawiera następujące kary umowne:
1) W przypadku, gdy opóźnienie terminu realizacji przedmiotu Umowy przekroczy 14 dni, ZUS zastrzega sobie prawo odstąpienia od Umowy. W takim przypadku Spółka zapłaci karę umowną w wysokości 20% wynagrodzenia z podatkiem VAT, niezależnie od pozostałych kar umownych.
2) W przypadku opóźnienia terminu realizacji przedmiotu Umowy Spółka zapłaci ZUS karę umowną w wysokości 1% ceny łącznej Umowy za każdy rozpoczęty dzień opóźnienia niezależnie od pozostałych kar umownych.
3) W razie zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie Umowy nie leży w interesie publicznym, czego nie można było przewidzieć w chwili zawarcia Umowy, ZUS może odstąpić od Umowy w terminie 30 dni od powzięcia wiadomości o tych okolicznościach. W takim przypadku, Spółka może żądać wyłącznie wynagrodzenia należnego tytułu wykonania części Umowy.
4) W przypadku opóźnienia terminu naprawy gwarancyjnej, Spółka zapłaci ZUS karę umowną w wysokości 500,00 PLN za każdą rozpoczętą godzinę opóźnienia.
5) ZUS może dochodzić na zasadach ogólnych odszkodowania przenoszącego wysokość kar umownych, do wysokości rzeczywiście poniesionej szkody.
Umowa nie zawiera innych specyficznych warunków odbiegających od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów.
Kryterium uznania Umowy za znaczącą jest łączna wartość Umów podpisanych z jednym kontrahentem w okresie 12 miesięcy przekraczająca 10% przychodów ze sprzedaży Spółki.
Więcej na: biznes.pap.pl i biznes.pap.pl/espi
kom espi mra