Forum Jak grać na giełdzie? +Dodaj wątek

Będą spadki

Z całym szacunkiem do wszystkich, którzy wierzą że to początek hossy to szczerze powiem że to jest nie prawda. Oczywiści zobaczymy to za miesiąc.

Dla wszystkich którzy realnie patrzą na życie, za chwilę będzie bessa, patrz na kurs banków - nie ma korelacji popytu i podaży. Jest ogromna awersja do inwestycji.

Myślę że kurs dobił do szczytu, zaraz będzie spadek. STS(14,3) wykupiony - wystarczy jako dowód. Również wykres z ostatniego tygodnia pokazuje jeden trend liniowy przy 64.90, oznacza to że na prawdę kurs jest już za wysoko i będzie spadek.

https://www.biznesradar.pl/notowania/PKN-ORLEN#1r_lin_lin

Za chwilę giełda w USA spadnie bo tam też się kończy szczyt pierwszego drzewka. Pociągnie ze sobą inne giełdy w tym polską.

Myślę, że kurs znowu poszybuje w dół, albo osiągnie 43 i się zatrzyma, albo na 45 jako znak że znów "inwestorzy" patrz akcjonariat - czyli fundusze, będą podbijać tak aby nie stracił.

Jest to wydmuszka, zerknij na kurs Lotosu zupełnie inaczej się prezentuje a to jest ta sama branża, tam kurs jest o wiele bardziej prawdziwy, trend jest malejący przez ostatni tydzień.

W dłuższej perspektywie, gdzie nawet premier tego nie kryje, będzie kryzys przez następny rok, więc kurs powinien "flaczeć" a fundusze będą podbijać. Warto popatrzeć na ostatni miesiąc jak się kształtował kurs, zbyt dużo jest wzlotów i upadków.

Ja bym dzisiaj wyprzedawała akcje, wrócę do spółki za miesiąc po spadku, zobaczymy :)
  • Będą spadki Autor: ~Orlenik
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl