Forum Giełda +Dodaj wątek

ATM nie wyklucza wypłaty dywidendy z zysku za 2010 r. (wywiad)

Zgłoś do moderatora
22.11. Warszawa (PAP) - ATM chce powrócić do realizacji przyjętej wcześniej polityki dywidendowej i nie wyklucza wypłaty z zysku za 2010 r. Czwarty kwartał może okazać się najlepszy w całym roku pod względem zysku dla grupy ATM, a całoroczny wynik może zdecydowanie przekroczyć 20 mln zł. Nie ma obecnie pewności, że w 2011 r. mPay osiągnie próg rentowności - poinformowali PAP przedstawiciele ATM.

"Nasze wydatki inwestycyjne na przyszły rok, które głównie będą związane z CI ATM, na pewno nie przekroczą wysokości tegorocznej EBITDA, która powinna ukształtować się na poziomie około 55-60 mln zł. Pomimo planowanych inwestycji widzę miejsce na wypłatę dywidendy z zysku za 2010 r. i chciałbym, żebyśmy po 2010 r. powrócili do realizacji naszej polityki dywidendowej. Nie mogę jednak zapewnić, że tak będzie" - powiedział PAP Tadeusz Czichon, wiceprezes ATM.

Polityka dywidendowa ATM zakłada wypłatę co roku dywidendy na poziomie nie mniejszym niż roczna stopa EURIBOR plus 0,5 proc. liczona od kapitalizacji spółki. Spółka nie wypłaciła dywidendy z zysku za 2008 i 2009 r. Z zysku za 2007 r. spółka wypłaciła dywidendę w wysokości 0,54 zł na akcję.

Po trzech kwartałach 2010 r. ATM ma 14,99 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom grupy, 23,11 mln zł zysku operacyjnego i 246,8 mln zł przychodów.

W ocenie Czichona ostatni kwartał roku powinien wypaść korzystnie dla grupy.

"Czwarty kwartał będzie najlepszy w roku jeśli chodzi o zysk i spodziewam się, że w całym roku uda nam się wypracować zdecydowanie powyżej 20 mln zł" - powiedział Czichon.

"Ponieważ efekt sezonowości w naszych przychodach się wypłasza spodziewamy się, że przychody w czwartym kwartale mogą się ukształtować między poziomem przychodów jakie były w czwartym kwartale 2008, a przychodami z czwartego kwartału 2009 r." - dodał.

Na wyniki grupy ATM wpływają m.in. straty specjalizującej się w płatnościach mobilnych spółki mPay. Po trzech kwartałach mPay zwiększył przychody do 1,5 mln zł z 0,8 mln zł rok wcześniej. Strata operacyjna w tym czasie wyniosła 1,1 mln zł w porównaniu do 3,7 mln zł. Obecnie liczba zarejestrowanych użytkowników systemu mPay przekroczyła 200 tys.

"Nie jestem zadowolony z wyników mPay. Dynamika przychodów, nie pozwala na pokrycie kosztów tej firmy. Nie mam obecnie pewności, że w przyszłym roku mPay wyjdzie na plus" - powiedział wiceprezes.

"Nie ustajemy w poszukiwaniu partnera finansowego lub biznesowego dla mPay, który mógłby wziąć część kosztów potrzebnych na rozwój tej spółki na siebie" - dodał.

Poinformował też, że mPay może zakończyć 2010 r. z około 1,3 mln zł straty netto.

Przedstawiciele ATM podtrzymali plan wprowadzenia spółki, która powstanie z połączenia ATM Systemy Informatyczne (ATM SI) i KLK na warszawska giełdę.

Prezes ATM SI Roman Pawlina poinformował, że w ciągu ostatnich dwóch kwartałów (II kw. +III kw.) spółki integracyjne grupy ATM (oprócz ATM SI i KLK także Sputnik Software, ATM Software, Impulsy i Inone) wypracowały łącznie 7,99 mln zł zysku netto, 25,98 mln zł marży ze sprzedaży i 133,72 mln zł przychodów. W analogicznym okresie 2009 r. spółki te miały 2,54 mln zł zysku netto, 18,8 mln zł marży ze sprzedaży i 93 mln zł przychodów.

"Spółka integracyjna ma przed sobą dobre perspektywy na przyszły rok. Planowane do zaksięgowania na przyszły rok przychody z OST 112 to około połowa wartości kontraktu i dokładnie połowa marży. Pracujemy też nad szeregiem innych kontraktów tak, że w przyszłym roku nie powinniśmy mieć problemów z powtórzeniem tegorocznego poziomu przychodów" - powiedział Pawlina.

ATM SI realizuje obecnie projekt OST 112 dla MSWiA, którego całkowita wartość to 367 mln zł. Spółka realizuje też m.in. zlecenia na usługi utrzymania sieci produkcyjnej dla jednego z wiodących operatorów telefonii mobilnej o łącznej wartości 16,8 mln zł, dla innego operatora rozbudowuje sieć LAN za 8 mln zł. Realizuje też kontrakt w zakresie dostawy, instalacji, wdrożenia oraz wsparcia serwisowego na zbudowany dostęp do internetu dla jednego z operatorów, którego wartość to 9 mln zł.

Pawlina powiedział, że ATM SI prowadzi działania mające na celu pozyskane kontraktów w Ministerstwie Obrony Narodowej, czy udział w takich projektach jak np. sieć dla MSZ, system rejestracji rozpraw dla Ministerstwa Sprawiedliwości, czy przetargi na sieci dla samorządów.

Grzegorz Suteniec(PAP)

gsu/ ana/

Depesza pochodzi z Serwisu Ekonomicznego PAP z 22.11.2010 12:41


http://gpwinfostrefa.pl/palio/html.run?_Instance=cms_gpw.pap.pl&_PageID=2&_OID=43&_Lang=pl&_RowID=1686148&category=11,36&_CheckSum=1936552918
  • ATM nie wyklucza wypłaty dywidendy z zysku za 2010 r. (wywiad) Autor: ~~net

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ATM -3,20% 12,10 2020-07-01 13:17:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.