Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  49,00 zł , zmiana od tamtej pory: 20,00%

ART - Pelion gwiazdą sesji

Zgłoś do moderatora
Pelion gwiazdą sesji
Kamil Majcher26-08-2016,
 
Od rana inwestorzy wyrywają sobie z rąk akcje dystrybutora leków. Co jest tego powodem?
Gwiazdą piątkowych notowań jest Pelion, jeden z czołowych dystrybutorów leków w Polsce. Po godz. 11 walory spółki drożeją przy wyraźnych obrotach o ponad 10 proc., do 47,6 zł. Czym można wytłumaczyć takie zachowanie kursu? Wczoraj przed sesja spółka podała wyniki finansowe. Pelion w II kwartale osiągnął 4,37 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 4,91 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody wzrosły z 2050 mln zł do 2 264 mln zł. W całym I półroczu spółka wypracowała 20,76 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 18,86 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody wzrosły o prawie 10 proc., do 4 628 mln zł.
Co ciekawe wczoraj walory firmy potaniały o ponad 1 proc. Być może część inwestorów z opóźnieniem zareagowała na  opublikowane wyniki, które zdaniem Sylwii Jaśkiewicz, analityczki DM BOŚ były dość dobre.  Zwraca ona uwagę na poprawę rezultatów w segmencie detalicznym. W II kwartale grupa miała 4,8 mln zł zysku operacyjnego wobec 9,3 mln zł straty operacyjnej w analogicznym okresie rok wcześniej. Przypomnijmy, że Pelion jest właścicielem największej w Polsce sieci aptecznej „Dbam o Zdrowie".
– Spodziewam się, że wyniki w II półroczu powinny być dobre. Wydaje się, że moja prognoza zysku operacyjnego na poziomie 89 mln zł w całym roku jest możliwa do zrealizowania – mówi Jaśkiewicz. Według niej walory spółki są warte 61 zł. Sezonowo wyniki w II i III kwartale są dość słabe. Inwestorzy być może dyskontują to, że skoro poprawa w segmencie detalicznym (który od lat ciąży wynikom grupy) była widoczna już w II kwartale to tym większa poprawę spółka powinna zanotować w IV kwartale, które sezonowo ze względu na duża liczbę zachorowań jest zawsze dobry.
  • ART - Pelion gwiazdą sesji Autor: ~KOSA

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PELION -0,15% 58,80 2017-06-07 11:38:30
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.