Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  85,50 zł , zmiana od tamtej pory: -0,82%

Analitycy dla inwestora

Na temat naganiaczy,  tj. analityków Domów Maklerskich mam wyrobione zdanie. Klasycznym przykładam obrazującym merytoryczne przygotowanie ,,analityków” są  analitycy DM BDM, którzy jeszcze nie tak dawno  w raporcie z 3 marca 2017 r. podwyższyli cenę docelową akcji Erbudu do 35 zł. ,,Uważamy, że przy naszych prognozach wycena Erbudu nie jest wygórowana” – napisano w raporcie. Zerkam teraz na aktualną cenę akcji, i co widzę: 20,21 zł/akcję. Jak to się ma do prognozowanych 35 zł/akcję? Jak można pomylić się ponad  42%???. Co zatem zawodowo powinni robić wspomniani ,,analitycy”?  Podpowiadam: rowy kopać, a nie zajmować się wróżeniem.  Wygląda to przecież gorzej niż przy grze w 3 karty, gdzie przekupionych klakierów wokół mobilnego ,,stolika”, podpuszczających graczy,  również nigdy nie brakowało. W przypadku, gdy ktoś naprawdę będzie zainteresowany akcjami  Erbud S.A., to nie będzie czytał ,,prognoz” analityków tylko np. będzie na bieżąco śledził MÓJ ERBUD na facebooku, nie zawadzi również przejrzeć  tam wpisy archiwalne. MÓJ ERBUD pozwoli potencjalnym nabywcom lub pechowym właścicielom akcji Erbudu poznawać  prawdziwe przyczyny pikowania tych akcji w dół. Nie wolno dawać nabierać  się ,,analitykom”, których wróżby  nawet we wspomnianej  grze w 3 karty zdałyby się psu na budę. Tylko MÓJ ERBUD na facebooku prawdę Ci powie o ERBUD S.A.
https://www.facebook.com/M%C3%B3j-ERBUD-1991988017713025/ 
  • Analitycy dla inwestora Autor: rrr800

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DOMDEV 1,92% 84,80 2020-05-29 17:00:46
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.