Forum Jak ulokować pieniądze? +Dodaj wątek

A House Made of Splinters recenzja filmu (2023)

Zgłoś do moderatora
Akcja "Domu z drzazg" rozgrywa się w Łysyczańsku, placówce na Ukrainie, gdzie rodzice mogą podrzucić dzieci na okres do dziewięciu miesięcy, po czym trafiają one do systemu zastępczego. W założeniu jest to miejsce, w którym dzieci mogą przebywać, podczas gdy dorośli radzą sobie z rzeczami, których żadne dziecko nie powinno znosić, takimi jak alkoholizm czy znęcanie się. Problem w tym, że te demony często trwają dłużej niż dziewięć miesięcy, a czasami rodzice po prostu nie wracają po swoje dzieci, ulegając nałogowi tak bardzo, że zmienia się ich status rodzicielski.

Dzieci, które Wilmont śledzi, są bardziej świadome swojej sytuacji niż mogłoby się wydawać. Dzieci są o wiele bardziej spostrzegawcze, niż sądzą dorośli, i fascynujące jest słuchanie ich ostrożnych wypowiedzi na temat ich domowego życia i obserwowanie, jak zmagają się z tęsknotą za domem, traumą i strachem. Często wyżywają się na sobie nawzajem lub na dorosłych, zwłaszcza na chłopcach - jeden z nich skaleczył się w rękę i użył markera do zniszczenia placówki. Wilmont pokazuje, jak bardzo takie sytuacje przenoszą się na kolejne pokolenia. "Kopiuje to, co widziała w dzieciństwie" - mówi pracownik socjalny, który opowiada o matkach, które były dziećmi w Łysyczańsku, a teraz podrzucają swoje potomstwo.

Wilmont stara się nie popadać w nędzę, zwracając uwagę na to, jak wiele radości te dzieci znajdują w codziennej egzystencji. Wzruszająca jest scena, w której dziewczynce pęka serce z powodu niemożności skontaktowania się z matką alkoholiczką, ale jeszcze silniejsze jest to, że w następnej scenie dziewczynka bawi się z koleżanką bańkami w sali. Dzieci muszą być dziećmi. Muszą się razem śmiać. Muszą się uśmiechać. Widząc, jak to się wyłania nawet podczas konsekwentnej żałoby, "Drzazgi" zyskują największą siłę. I najbardziej tragiczne jest to, że od czasu nakręcenia filmu zabawa stała się na Ukrainie jeszcze rzadszym towarem.

https://www.posteezy.com/alibicom-2-2023-film-complet-en-streaming-vf-mp4 
https://www.posteezy.com/asterix-et-obelix-lempire-du-milieu-2023-film-complet-en-streaming-vf-mp4 
https://www.posteezy.com/avatar-la-voie-de-leau-2023-film-complet-en-streaming-vf-mp4 
https://www.posteezy.com/babylon-2023-film-complet-en-streaming-vf-mp4 
https://www.posteezy.com/sacrees-momies-2023-film-complet-en-streaming-vf-mp4 
https://www.posteezy.com/pattie-et-la-colere-de-poseidon-2023-film-complet-en-streaming-vf-mp4 
https://www.posteezy.com/zodi-et-tehu-freres-du-desert-2023-film-complet-en-streaming-vf-mp4 
https://www.posteezy.com/knock-cabin-2023-film-complet-en-streaming-vf-mp4 
https://www.posteezy.com/les-tetes-givrees-2023-film-complet-en-streaming-vf-mp4 
  • A House Made of Splinters recenzja filmu (2023) Autor: ~Slebewww
Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl