Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,93 zł , zmiana od tamtej pory: 23,66%

1.10.2019 chciałem przeprosić, ale muszę inaczej się uduszę !

Chciałem przeprosić. Miałem tu nie zaglądać, ale muszę, inaczej się uduszę !
Dzisiaj Tauron poszedł w górę bo wczoraj zostały podane do wiadomości dobre wyniki finansowe.
Kiedy piszę te słowa kurs jest w okolicach 1.62
Niech to będzie nasz wyznacznik ceny na następne tygodnie.

Jakieś dwa tygodnie temu ( nie chce mi się sprawdzać dokładnej daty ) Tauron przedstawił prognozę wyników, i była to prognoza
kiepska. Potem były czary mary i nagle z tych wstępnych kiepskich wyników pokazał się całkiem znaczny zysk.
Powiem, dla mnie coś takiego, oznacza wirtualną księgowość, bo kiedy spółka podała prawdę, we wstępnych wynikach, czy w tych
ostatecznych. Zakładam, że jedne od drugich mogą się nieco różnić, ale nie mogą być zupełnie czymś innym. Założenia ?
A kogo interesują założenia ? Inwestorów interesują fakty. Czyli przyszedł pierwszy księgowy, powiedzmy Wacek. Obliczył i podał
do publicznej wiadomości kiepskie prognozy, Po czym przyszedł drugi Jarek i sprawa została odwrócona o 180%.
To który mówi prawdę ?
Firma podaje oficjalne wyniki na podstawie prognoz tego co się stanie w przyszłości ? Przecież podawali, że na inwestycjach nie ma opóźnień i co się teraz okazało ?
Panowie, albo spółka jest wiarygodna, albo nie jest. Wniosek sobie sami wydedukujcie.

Nie to jest wszak najważniejsze. Tauron obchodzi jedynie posiadaczy akcji, ale zupełnie nie obchodzi innych inwestorów, którzy
od miesięcy wyprzedają polskie papiery. Nie ma co gadać, wychodzą z naszej giełdy bezdyskusyjnie.
Oczywiście można założyć, że Tauron się tej tendencji sprzeciwi i kiedy rynek będzie dołować, on jako jedyny będzie szczytować.
Tego szczytowania życzę wam z całego serca, zwłaszcza tym, którzy mają i tak pokaźne straty.

Wiecie co nas czeka w tym tygodniu ?
Oczywiście wiecie inaczej byście się tak na forum nie zachowywali. Siedzicie i patrzycie, siedzicie i macie nadzieję.
To dobrze, nie ma to jak nadzieja na rynkach finansowych.
TSUE wypowie się niebawem na temat kredytów frankowych. Powiecie, a co to mnie obchodzi, jak przecież mam akcje Taurona.
Tego się trzymajcie, Macie akcje Taurona, a nie tam jakiegoś banku. Was ten problem nie dotyczy.....czy na pewno ?
Pamiętajcie jest moja prawda, wasza prawdwa i g...prawda. Zobaczymy czyja będzie na wierzchu.

Popatrzmy na średnie rynkowe WIG i WIG 20, co?.... że nie warto patrzeć ?
Nie ma to znaczenia ?
Ile razy pisałem patrz na drogę nie tylko pod nogi.
No więc na średnich mamy falę A należącą do FALI A w postaci trójki, następnie przyszła fala B FALI A w postaci trójkata symetrycznego. Z trójkąta nastąpiło wybicie w dół, a ostatnie 5 dni to ruch powrotny.
Moim zdaniem to bardzo kiepski układ, pokazujący słabość i to słabość znaczną.
Dlatego też zdecydowałem się na to, aby wam moje zdanie jednoznacznie przedstawić. Nie ważne to co będzie się działo w najbliższych dniach. Ważne to co będzie się działo na przestrzeni najbliższych tygodni i miesięcy.
Ponieważ byłem tu na Tauronie od dawna i chociaż kila osób zrobiło tu prawdziwy chlew i wylało pomyje na moją głowę, to jednak
uważam, że innym uczestnikom tego forum, jestem zobowiązany przedstawić moje zdanie na temat tego co dzieje się na naszym
parkiecie. 
Chcę jedynie, abyście na spokojnie przeczytali moje słowa i argumenty, które tu przedstawiłem po prostu przemyśleli.
Jeszcze raz z naciskiem podkreślam. To co napisałem jest tylko i wyłącznie moim spojrzeniem na rynek. Sami zróbcie swoją
własną analizę i nie opierajcie się na mojej, bo jak wiecie czasem się mylę, tak jak każdy z was i obym się mylił i w tym przypadku.

chodzik księżycowy
  • 1.10.2019 chciałem przeprosić, ale muszę inaczej się uduszę ! Autor: polonez_as-dur

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
HAMBURGER 0,00% 1,15 2020-11-27 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.