Listopadowa korekta wyceny była spowodowana niższym, niż zakładaliśmy, obrotem przy mniej więcej zbliżonej liczbie aktywnych klientów oraz spadkiem notowań spółek porównywalnych. Naszym zdaniem spółka jest wciąż tanio wyceniana, patrząc na mnożniki konkurencji. Do tego dynamicznie się rozwija, sukcesywnie zwiększając bazę klientów, czego nie można powiedzieć chociażby o plus500, które nie było w stanie utrzymać stanu z okresu pandemii.
NWZ XTB DM, zwołane na 12 kwietnia, zdecyduje w sprawie upoważnienia zarządu spółki do nabycia do 215 tys. akcji własnych (0,18 proc. kapitału) oraz utworzeniu 7,75 mln zł kapitału rezerwowego na buyback - wynika z projektów uchwał XTB. Jak podano, akcje mają być nabywane na potrzeby programu motywacyjnego po cenie nie niższej niż 30 zł i nie wyższej niż 70 zł.
Dnia 2024-03-12 o godz. 16:41 ~jołop_hołownia napisał(a): > NWZ XTB DM, zwołane na 12 kwietnia, zdecyduje w sprawie upoważnienia zarządu spółki do nabycia do 215 tys. akcji własnych (0,18 proc. kapitału) oraz utworzeniu 7,75 mln zł kapitału rezerwowego na buyback - wynika z projektów uchwał XTB. > Jak podano, akcje mają być nabywane na potrzeby programu motywacyjnego po cenie nie niższej niż 30 zł i nie wyższej niż 70 zł. > > https://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/3559860,nwz-xtb-dm-zdecyduje-o-utworzeniu-7-75-mln-zl-kapitalu-rezerwowego-na-nabycie-wlasnych-akcji
A co na to teściowa tuska ? dalej rekomenduje kupno ?
I jak tam Hołowniane koziołki i tuskomatoły ? Mówiłam żeby kupować przy 14,35 zł, a wy ciągle stoicie na peronie i obserwujecie odjeżdżające pociągi :)
Przed tygodniem XTB poinformowało, że liczba jego klientów przekroczyła po raz pierwszy 1 mln osób. W ciągu trzech ostatnich lat uległa ona potrojeniu.
Marzec był drugim miesiącem tego roku, w którym liczba nowo otwartych rachunków maklerskich w Polsce przekroczyła 10 tysięcy. Podobnie jak w ostatnich miesiącach pierwsze skrzypce odgrywali klienci XTB.
NWZ XTB upoważniło zarząd spółki do nabycia do 215 tys. akcji własnych po cenie nie niższej niż 30 zł i nie wyższej niż 70 zł, do dnia 31 sierpnia 2024 roku.
19 kwietnia XTB oficjalnie wyłączy MetaTrader 4, a jego miejsce zajmie autorska platforma xStation, rozwijana już od lat. Wkrótce zostanie również wprowadzony wirtualny portfel czy karta wielowalutowa. Meta Trader 4 to prawdopodobnie najpopularniejsza platforma tradingowa na świecie, używana przez wielu brokerów. Była ona również dostępna w ofercie XTB, jednak już 19 kwietnia zostanie wyłączona w Polsce. Jej miejsce zajmie autorska platforma xStation, która jest rozwijana blisko 10 lat.
XTB wstępnie szacuje, że jego zysk netto w pierwszym kwartale 2024 r. wyniósł 302,7 mln zł, wobec 302,8 mln zł rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie. Konsensus PAP Biznes zakładał, że zysk netto XTB wyniesie 263,8 mln zł.
Cóż mogę wam powiedzieć tuskomatołki i hołowniane koziołki ... Sytuacja finansowa XTB jest bardzo dobra (5:15), spółka ma przed sobą dalsze perspektywy rozwoju (8:50), obecnie czekamy na wydanie licencji w Indonezji i Bazyli.