W imieniu akcjonariuszy mniejszościowych skupionych poprzez forum portalu internetowego Bankier.pl chciałbym pogratulować nowemu Zarządowi Browarów Czarnków S.A. wyboru na zaszczytne stanowiska. Z wielki niepokojem śledziliśmy od dłuższego czasu poczynania byłej ekipy decyzyjnej, szeregu poczynań nie trafionych i innych kroków które spowodowały doprowadzenie Spółki do nader katastrofalnego miejsca w której obecnie się znajduje. Z powzięciem informacji o zmianach Akcjonariuszy większościowych , odżyła w Nas nadzieja na lepsze przysłowiowe jutro, ale zarazem nasuwa się wiele pytań do nowego Zarządu, i tym momencie w imieniu swoim i akcjonariuszy skupionych na forum Bankier. pl pozwolę sobie zadać Państwu kilka z nich : - czy proponowana emisja akcji będzie służyła dokapitalizowania browaru, czy tylko i wyłącznie na spłatę zaległego zadłużenia ( proszę o rozwinięcie i w miarę możliwości szczegółowe objaśnienie) - czy emisja akcji będzie objęta tzw. Lock up – czyli blokadą sprzedaży akcji przez obejmujących przez okres ….. 12 ….. 24 miesiące - browar zgodnie z udzieloną pożyczką przez głównego akcjonariusza w wysokości 0,5 mln na wznowienie produkcji przewiduje produkcję w dwóch zakładach czy tylko w jednym . - idąc dalej za powyższym pytaniem czy przewidziana jest w przyszłości produkcja w dwóch zakładach. - czy nowy Zarząd prowadzi lub będzie prowadził w niedalekiej przyszłości rozmowy biznesowe, odnośnie zwiększenia sprzedaży i pozyskania nowych klientów - czy Spółka przewiduje w niedalekiej przyszłości współpracę, połączenie wysiłków z inną Spółką z branży.
Z poważanie w imieniu Akcjonariuszy mniejszościowych skupionych na forum Bankier. pl
Po emisji nowych akcji na rynku będzie ich 190 000 000. W rękach akcjonariuszy mniejszościowych jest akcji 4 000 000. To tak jak by mrówka gadała do słonia.:-) Osobiście uważam że blokada sprzedaży akcji przez 12 miesięcy zamroziła by cenę akcji również na rok . Akcjonariusze powinni móc od razu wprowadzić akcje w obrót. Wtedy my maluchy zobaczymy jakie mają intencje nowe grubasy. Aby dalej rządzić to mogą sprzedać 94 000 000 akcji. Nie wydaje Mi się aby sprzedawali akcje po 10 gr. Następny ruch to przewiduję scalenie 1:10.
czym ty ludzi straszysz? że zaczną sypać akcjami? kto je od nich kupi? skoro teraz ciężko jest opchnąć 10 tys akcji po 40 groszy. żeby te ich akcje były cokolwiek warte browar musi wstać z kolan, zacząć produkcję piwa z pełną mocą produkcyjną i sprzedawać to piwo. bo na dzisiaj browar praktycznie nie istnieje. trzeba zaczynać od nowa. ludzie na fanpage'u browaru pytają czy można dostać piwo w sklepie pod firmą. zrobią z browaru dobrze prosperującą fajną firmę w fajnej branży to wtedy może część tych akcji sprzedadzą. ale nie teraz, gdy akcje posiada kilku piwoszy, kolejnych kilku obserwuje kurs, hehe. będą przychody, będą zyski, będzie piwo w sklepach to będzie dobrze.
Dnia 2021-03-28 o godz. 15:25 ~łysy napisał(a): > czym ty ludzi straszysz? że zaczną sypać akcjami? kto je od nich kupi? skoro teraz ciężko jest opchnąć 10 tys akcji po 40 groszy. żeby te ich akcje były cokolwiek warte browar musi wstać z kolan, zacząć produkcję piwa z pełną mocą produkcyjną i sprzedawać to piwo. bo na dzisiaj browar praktycznie nie istnieje. trzeba zaczynać od nowa. ludzie na fanpage'u browaru pytają czy można dostać piwo w sklepie pod firmą. zrobią z browaru dobrze prosperującą fajną firmę w fajnej branży to wtedy może część tych akcji sprzedadzą. ale nie teraz, gdy akcje posiada kilku piwoszy, kolejnych kilku obserwuje kurs, hehe. będą przychody, będą zyski, będzie piwo w sklepach to będzie dobrze.
Opchnąć akcje po 40gr. a po 10 gr. to jest kolosalna różnica. Browar już na dzień dzisiejszy z kolan mocno wstaje.
Proponuję zapytać czy faktycznie zamierzają wprowadzić serię piw narodowych.Czy będą występowali o dotacje ,dofinansowania ,granty.Jeśli tak to do jakich spółek je przetransferują.Czy mają coś wspólnego z Donem Orleonem?
co do listu do browaru to jesteśmy dla nich planktonem. akcji na giełdzie jest malutko. nie będzie webinarów, wykresów i kontaktu z drobnymi akcjonariuszami dopóki nie rozkręcą browaru, produkcja nie ruszy i nie będą chcieli części swoich akcji sprzedać. będzie im zależało, by opchnąć akcje po dwa czy pięć złotych to będą cotygodniowe webinary itd hehe. ale to za rok czy dwa. mają inne sprawy na głowie na chwilę obecną.