i z tej jednorazowej sprzedaży uprawnień które dostali za darmo wyszedł taki ładny zysk. jeśli się to odejmie i to co sprzedali w 2q, to wyjdzie że spółka jest bardzo droga.
Jeżeli spółka powtórzy teraz wynik z 4q 2019 to uwzględniając ten oneoff ze sprzedaży uprawnień z 1q 2021 wygeneruje historycznie rekordowo wysoki zysk roczny i utrzyma c/z = 4- miło.
Jeżeli potem w 1q2021 (ładna zima) wygeneruje zysk na poziomie około 70 mln zł (zwykle 1q jest leszy wynikowo niż 4q) ) to będzie miała C/Z jakieś = 5,5 (120 mln / 650) - też nieźle szczególnie że inne energetyki jak PGE czy Tauron raportują straty i dopiero liczą na poprawę.
Może dodatkowo, znowu jakiś ładny one off się w styczniu 2021 trafi? Może cwaniaki coś wiedzą dobrego że tak kurs wybili.