W BERLING szykuje się mega wzrost przychodów i rentowności w przyszłym roku. Spółka będzie jednym z głównym beneficjentów zakupów przez rząd urządzeń chłodniczych do przechowywania i transportu szczepionki PFIZER.
Dnia 2020-11-16 o godz. 18:27 ~Michal napisał(a): > ruch na akcjach to jest możliwy przy notowaniach ciągłych, bez tego spółka nie interesują się poważne fundusze ani kapitał spekulacyjny
zgadza się. jedynie wezwanie na skup może tu coś zmienić. patrząc na ostatnie pare dni to muszą zacząć się spieszyć jak chcą skupić to po "promocyjnej" cenie.
Szczepionki Pfizer muszą być w temperaturze minus 80, a takimi urządzeniami berling z tego co wiem nie handluje. Ale firma moderna wyprodukowała szczepionkę, która ma być przechowywana w temperaturze minus 20, a tu chyba berling ma duże pole do popisu.
Każda szczepionkę trzeba przechowywać w niskiej temperaturzem Dziś wisiała oferta kupna 20tys akcji i kilka mniejszych pakietów, jak tylko oferty sprzedaży poszły z cena do góry to oferty na kupno poznikały. Daleki jestem od takich rozważań typu grubasy kupują itp ale ewidentnie ktoś robi podchody
Spółka w końcu wykorzysta gotówkę na nowe inwestycje lub podzieli się z akcjinariuszami. Bardziej prawdopodobne to pierwsze, co pozwoli zwiększyć skalę działalności i spowoduje rozwój spółki.
Nie wymyślajmy, obserwujmy doświadczoną Azję.
Przez naszych rządzących pozamykanych jest mnóstwo gałęzi gospodarki.
W Chinach testują, monitorują zakażonych i państwo w 95% funkcjonuje normalnie.
BioMaxima
Bzdura. Teoretycznie coś tam mogliby zarobić, JEŚLI pod przechowywanie tych szczepionek byłyby budowane jakieś chłodnie (co jest wątpliwie, bo prościej wynająć miejsce w istniejących). Wtedy jest szansa że coś pod to by sprzedali. Ale niemal na pewno nie byłoby to szczególnie znacząca sprawa dla całości sprzedaży (no chyba, że dostarczaliby sprzęt czy budowali kompleksowo wszystkie te obiekty, a to praktycznie niemożliwe). Pomijając drobny szczegół, że firm chłodniczych jest w PL całkiem sporo.
No i jest jeszcze druga sprawa - wątpię czy temat tych szczepionek całkowicie nie zdechnie właśnie z tego powodu. Skoro inne szczepionki nie będą wymagać takich warunków to po co sobie utrudniać życie?