• pytanie odnośnie futures Autor: dudi123 [83.12.106.*]
    Witam, w wirtualnym portfelu bankiera uczę sie "grać" na kontraktach terminowych na ideksy. W związku z tym mam pytanie: jak kupić kontrakt "sprzedaży" danego indeksu? Posiadam na razie kontrakt kupna indeksy TECHWIG po cenie 1287zł (kupiony przed kilkoma dniami). I jeszcze jedno pytanie: czy będzie można w bankierze kupować futures na akcje oraz opcje na akcje?
  • Re: pytanie odnośnie futures Autor: PawelRejczak [82.139.57.*]
    Kontrakt można sprzedać lub kupić, tzn. można być jego stroną ujemną lub dodatnią. Gdy nie posiada się otwartego kontraktu, a chce się zająć krótką pozycję po prostu się go sprzedaje. Na rachunku jest to wtedy ujemna pozycja, np. posiada się -1 szt. FW20M7, lub -1 szt. opcji (wystawienie opcji).