• Rekordowy rok dla Cognor Autor: ~Inwestor [31.179.122.*]
    2018 rok zapowiada się wyjątkowo dla Cognor pod wieloma względami:
    1. W 2018 po IIIQ2018 zysk netto jest: 73 mln w całym 2017 zysk netto był 47,6 mln czyli w całym 2018 być może będzie około 100 mln zł o będzie rekordem historycznym i co dale Cena/Zysk około 2 przy obecnej cenie akcji
    2. W 2018 po IIIQ2018 EBITDA jest: 175,8 mln w całym 2017 EBITDA była 140 mln, czyli w całym 2018 może będzie ponad 200 mln o będzie rekordem historycznym i co daje wycenę rynkową na poziomie rocznej EBITDA
    3. Przychody po IIIQ2018 to już 1,6 mld a w całym 2017 było 1,78 mld czyli w całym 2018 może będzie ponad 2,0 mld co będzie rekordem historycznym
    4. Zadłużenie odsetkowe na koniec IIIQ2018 jest niższe od zadłużenia odsetkowego na koniec 2017 o około 70 mln i wynosi około 330 mln i w 2019 powinno dalej spdać bo spółka kwartalnie będzie spłacała kredyt w wysokości: 1,1 mln Euro + 4,8 mln zł czyli w sumie około 9-10 mln zł kwartalnie powinno spadać zadłużenie.
    5. Po IIIQ2018 koszty finansowe wyniosły 54 mln ale w samym IIIQ18 już tylko 6,5 mln co jak w IVQ18 będa jak w IIIQ18 to w całym 2018 będą wynosiły 60 mln ale zakładając w każdym kwartale 2019 koszty finansowe na poziomie IIIQ18 w całym 2019 koszty finansowe wyniosą już tylko około 26 mln zł

  • Re: Rekordowy rok dla Cognor Autor: ~cog [89.234.198.*]
    wszystko super ale......ale sztuka ma 80 procent i robi z kursem co chce dlatego rynek omija cog szerokim lukiem pozatym sprawa warrantow po 1.92
  • Re: Rekordowy rok dla Cognor Autor: ~kes [109.196.119.*]
    obecna wycena to nieco ponad 200 baniek, a powinno byc pod1,2mld.
    Powinno i bedzie, amen
  • Re: Rekordowy rok dla Cognor Autor: ~cog [89.234.198.*]
    ja juz czekam 10 lat i trace nadzieje a kryzys za rogiem..
  • Re: Rekordowy rok dla Cognor Autor: ~Inwestor [31.179.122.*]
    Te obligacje zamienne na akcje to wbrew pozorom by się przydało żeby ludzie pozamieniali na akcje i walneli w rynek to wtedy płynność się poprawiła i instytucje mogłyby jakies sensowniejsze pakiety zebrać. A tak mozliwe że spółka ma za mało akcji w obrocie żeby nią handlowac.
    Co nie zmienia faktu że wycena jest śmieszna

  • Re: Rekordowy rok dla Cognor Autor: ~Pr [37.248.100.*]
    A ty aby w pełni sił?
    Po co zamieniać jak taniej na rynku
  • Re: Rekordowy rok dla Cognor Autor: ~Inwestor [31.179.122.*]
    Czy dojedziemy do 2zł przed wynikami?
    Dzisiaj chyba ewidentnie ktoś brał pod wyniki a jeszcze bardziej pod dywidendę
  • Re: Rekordowy rok dla Cognor Autor: ~Melon [188.146.168.*]
    A kto oddawał pod dywidendę?
  • Re: Rekordowy rok dla Cognor Autor: ~Inwestor [31.179.122.*]
    Dobre pytanie.
    A kto oddawał akcje JSW poniżej 10 zł , czy Getin Holding po 0,4zł??
    Widać są na GPW tacy geniusze
    Może ktoś akurat potrzebuje gotówki teraz
  • Re: Rekordowy rok dla Cognor Autor: ~limba [95.40.80.*]
    trochę ja ale nie w takim wolumenie
    ktoś tez puszczał
[x]
COGNOR 0,42% 5,95 2026-06-23 17:01:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.