Jakby się ktoś zastanawiał nad wpływem projektowanej przez miłościwie nam panujących likwidacji fikcji doręczenia, to takie jest stanowisko Vindexusa, które dostałem mailem:
Szanowni Państwo, Na początek chciałbym pogratulować Państwu regularnych dobrych wyników i budowania wartości dla akcjonariuszy. Piszę z pytaniem, czy Spółka analizowała z mniejszą lub większą dokładnością ewentualny wpływ na wyniki finansowe Spółki planowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości likwidacji fikcji doręczenia i jeżeli tak, to jaki przewidujecie Państwo wpływ tej zmiany na przychody i zysk netto?
Szanowny Panie w odpowiedzi na Pana email z dnia 24 sierpnia 2018 r. wyjaśniam iż w przypadku likwidacji tzw „fikcji doręczenia” zakładamy iż Sąd będzie w większym stopniu korzystał z funkcji kuratora lub komornika. Będzie to skutkowało wzrostem kosztów windykacji, którymi docelowo zostanie obciążony dłużnik. W średniej oraz długiej perspektywie nie przewidujemy istotnego wpływu takiej zmiany na wyniki finansowe Spółki. Zastrzegamy jednocześnie że nasze postrzeganie tej kwestii uzależnione jest od ostatecznego kształtu przepisów.