• witam Autor: chemia82 [84.40.156.*]
    witam chciałem się dowiedzieć czegoś wiecej na temat rekonedacji, a dokładniej sformułowań tam użytych - bo o ile rozumiem pojęcia typu kupno czy sprzedaż, ale akumuluj czy redukuj chyba jednak już mają inne znaczenie. I jak ustalać cenę kupna akcji jeśli chcę zakupić akcje z limitem?

    dziękuje za odp i pozdrawiam
  • Re: witam Autor: PawelRejczak [82.139.57.*]
    Sformułowania użyte w rekomendacjach zależą od instytucji które je wystawiają. Nie ma określonego standardu dla wszystkich biur maklerksich czy banków. Zwykle wytłumaczenie tych pojęć powinno być w samej rekomendacji lub dostępne w publikacjach danej instytucji.
    Akumuluj oznacza przeważnie - zwiększaj pozycję, redukuj - zmniejszaj pozycję.