Nie ma co, wspaniała wiadomość. Niektórzy liczyli na większą dywidendę niż zapowiadane 10 groszy, a oni zamiast tego... zmniejszyli. Po co, skoro mają w kasie tyle gotówki i nie mają pojęcia, co z nią zrobić? Żenada.
nie zdziwiłbym sie jakby ta zagrywka z niższa dywidenda była tylko zrobiona pod chwilowe zwalenie kursu. Z reguły fundusze strasznie złe reagują na obniżenie/brak dywidendy. Moze DAO liczyło, ze ktos zacznie sypać, co przy zerowym popycie zawaliłoby kurs w okolice złotówki. Ale sie nie udało, patrząc na dzisiejsze notowania. Tutaj juz nikt nie kupuje ani nie sprzedaje.. Nie wierze, ze przegłosują dywidendę 5gr. Zwłaszcza po lepszych wynikach za 1Q.
Polska giełda niestety tak ma, że Zarząd i właściciele ciągną całą kase w postaci wynagrodzeń dla siebie a nie dla mniejszosciowych. Fundusze nie dbają o mniejszosciowych tylko o pośladki w RN
Ta spółka nie wyglada na bardzo nieuczciwa, faktycznie pensje zarządu rosną mimo słabszych wyników, ale spółka cały czas ma zyski. Martwić może zmiana polityki dywidendy i fatalny kontakt z rynkiem a raczej jego brak. Na ten moment nie umiem oceniać czy rzeczywiście stója za tym nieuczciwe intencje ale widać ze spółka powinna inaczej komunikować się z rynkiem, powinna powiedzieć dlaczego zmniejsza dywidendę skoro ma tak dużo gotówki w spółce i relatywnie niska rentowność. Obecnie moja rekomendacja to trzymaj i czekaj i obserwuj