I spółka leci w kosmos. ^^
https://www.bankier.pl/wiadomosc/HERKULES-S-A-Informacja-o-zlozeniu-przez-spolke-zalezna-oferty-z-najkorzystniejsza-cena-7544953.html
"System ma docelowo objąć ponad 13 tys. km sieci kolejowej w Polsce. Według założeń, wymagać będzie łącznie ok 1800 lokalizacji sieci mobilnej z czego część już powstała w ramach pilotażowego etapu realizacji. Część kolejnych lokalizacji jest już zaprojektowane i PKP dysponuje pozwoleniami na ich budowę. Ta część przetargu szacowana jest na ok. 2,2 mld zł."
A mnie martwi ze jednak te 2,7 mld brutto to malo.... Z tego co pisza pkp planowalo budzet na ta inwestycje 3,7 mld druga oferta w tym przetargu wyniosla 3,8 nastepna 4,8 mld! A nasi za 2,7 zrobia? To sie oplaci? Czy wszyscy pojda z torbami? Jak oni to liczyli?
Dla Herkulesa to nie ma znaczenia budowali takie maszty wzdłuż linii kolejowej e20, więc mają orientacje ile to kosztuje. Do tego mamy mały bum budowlanki, więc myślę. że nie pchali by się w nierentowne kontrakty, pozdrawiam