Powiedzcie mi, drodzy akcjonariusze, tak szczerze - na co Wy jeszcze liczycie w związku z tą spółką? Krótkoterminowo się toto nie odbije. Kadra odeszła, reputacja zniszczona - jedyne, co zostało, to rekrutacja jakichś łosiów zupełnych, którzy ani tego forum, ani innych nie czytają. Może jeszcze jest szansa na nęcenie spółek pociotków ciężarem swojej 'marki' i obietnicami zysków, które na koniec i tak okażą się długami DTP. W ostatnio 'wygranych' kontraktach, gdzie sednem było "świadczenie usług z zakresu zapewnienia zasobów ludzkich" konkurencja rozniesie tę spółkę na strzępy - Cube.itg to wzorcowy kozioł ofiarny dla tych projektów. Widzicie tu jeszcze jakąś możliwość zarobienia na akcjach tego truchła?
W skali makro zobacz ACP, SGN czy WIG-info. Cala branza sie dusi. Obwinianie w 100% ctg jest nie do konca fair.
W mikro nie jestem tu od wczoraj i wiem ze ta spolka nigdy nie grzeszyla specjalistami, a z platnosciami roznie bywalo, a pchaja ten wozek dalej. Nie widze sytuacji od srodka wiec czesto sugeruje sie zachowaniem kursu, a takie szarpanie po sporej przecenie tez daje jakas szanse na ubicie dna. CTG cos zlapalo moze sie uda moze nie.
Domyslam sie ze managerem nie jestes bo nie zarazasz optymizmem :) W mojej calkiem dlugiej historii tutaj to najpowazniejszy kryzys ale jakby nie patrzec to informatyka to tez pewna siec powiazan. Padnie jeden krew sie poleje wszedzie. Wierze ze do tego nie doprowadza i w koncu panstwo wrzuci 4 bieg. Ale to tylko moje pobozne zyczenia.
On sobie nie chce za bardzo poplamić życiorysu - bycie wiceprezem spółki, która upadła przy całkowitym braku sukcesów przez ostatnie kilka lat nie wyglądałoby dobrze na kolejnej rozmowie kwalifikacyjnej.
W danych z KRS widać, że to raczej nie ma znaczenia - ośmiornica i tak będzie trwać. To jest jakaś kolejna rotacja eksponowanych stanowisk: dzisiaj tu członkiem rady, jutro tam członkiem zarządu. Cube jest już spisane na straty, ale za chwile odrodzi się jako coś zupełnie nowego.
"Cube jest spisane na straty"- jedna z najnowoczesniejszych serwerowni w Europie Srodkowej, rosnacy backlog z perspektywa kilkuletnia. Niedawno spolka byla wyceniana na ponad 60 mln. Juz jest ponizej 40 mln. W najgorszym wypadku zakladam ze jak bedzie po 20 mln to juz znajdzie sie ktos komu bedzie oplacalo sie zaplacic tyle plus wykupic zadluzenie dla takich aktywow. Nie do konca spisywalbym na straty.
Mylisz firmy. Cube to nie DTP. Kłopot w tym, że problemy DTP na Cube się przełożyły. Wszystko co Cube wypracowało u klientów jest przez DTP zjadane. Pomimo, że klienci płacą, pracownicy Cube tych pieniędzy już nie zobaczą. Cube już i tak pracowników prawie nie ma. Natomiast ma do pospłacania kredyty. I tu, niestety, historia Cube się zakończy.
Dlatego nie rozumiem dlaczego uparli sie na emisje obligacji a nie akcji. Dlaczego brak informacji o postepach (na 3 miesiace byl plan). Co jest przyczyna opoznien? Z tego co ktos pisal to kluczowa kadra zostala.
Rozumuje tak. Nikt nie ma interesu w tym zeby kurs dalej spadal, bo nawet jak kurs spadnie do 2 zl, wyemituja akcje za 20 mln zl i oblowia sie tania emisja to jest strach ze to 20 mln moze nie wystarczyc i po 2 latach wegetacji wymagana bedzie kolejna emisja. Kurs spadajacy jest zaciskajaca sie petla na szyi. Teraz potrzebujemy dobrego PRu. Jakiegos przecieku o akcjonariuszy cos co poderwie kurs. Mysle ze lepej miec 10 % akcji spolki ktora ma niezla rentownosc i perspektywiczna szanse w niedalekiej przyszlosci wyplacania dywidendy niz 20% akcji spolki typu a noz sie uda ze wyjdzie na prosta.
Mimo tego ktos dalej z ukrytego sprzedaje.... Wiec jak zwykle cos przeoczylem i przekombinowalem...
.....te ukryte transakcje to nie jest 'smaczek' poprzedniej ekipy? b. prezes Witkiewicz? wy-exit'owali się, ale może nie zdążyli jeszcze wszystkiego upłynnić? ich spółeczki body-leasingowe (core itd) to potencjalny konflikt interesu tak długo, jak siedzą na akcjach....wyprzedadzą i mogą nadal pasożytować.....
Brawa dla Cube.ITG za niezapłacenie rachunków na Długosza. Pech, że zarządca budynku jest świadomy powiązań Cube z firmami kuzynkami - właśnie wyłączyli prąd ze względu na zaległości w opłatach.
Brawo dla zarządcy! Borowskiej cudem udało się uciec spod topora energetyce po kilku tygodniach gróźb i żebrania o przesunięcie terminu zapłaty. Nikt nie chce być d...y bez mydła
I kim niby je zrealizuja? Na poczatku ludzie pewnie wierzyli ze to chwilowe, ale po takim czasie nikt raczej za frajer nie bedzie siedzial 8 h w robocie . Juz lepiej w domu zonie obiad zrobic..tudziez mezowi :)