• prawo do dywidendy? Autor: kosi01 [83.17.121.*]
    Moje pytanie dotyczy dywidend. A w zasadzie prawa do dywidendy. Czy to prawda że aby uzyskać takie prawo to należy zakupić akcje 3 dni przed dniem przyznawania.
    Ponieważ dowiedziałem się że musza być one zaksięgowane na koncie maklerskim aby uzyskać prawo do dywidendy.
  • Re: prawo do dywidendy? Autor: PawelRejczak [82.139.57.*]
    Tak, warszawska giełda rozlicza transakcje w terminie T+3, czyli 3 dni robocze po zawarciu transakcji. Przykład: jeśli dzień ustalenia prawa do dywidendy (analogicznie prawa poboru do akcji nowej emisji) wypada w piątek, to akcje należy mieć na rachunku po sesji wtorkowej, gdy wypada np. we wtorek, akcje trzeba mieć po sesji czwartkowej itd.