• 13 kwietnia Autor: ~voodz [89.64.63.*]
    13 kwietnia - 1 dzień notowań gryffin premium
    13 kwietnia - emisja nowych akcji EPP
    13 kwietnia - wyznaczenie pierwszego dnia notowania obligacji spółki ECHO INVESTMENT S.A

    może to tylko zbieg okoliczności, a może nie........
  • Re: 13 kwietnia Autor: ~m71 [217.67.218.*]
    A czego się spodziewasz po takiej koincydencji?
  • Re: 13 kwietnia Autor: ~voodz [213.192.71.*]
    Dnia 2017-04-12 o godz. 14:46 ~m71 napisał(a):
    > A czego się spodziewasz po takiej koincydencji?

    właśnie nie widzę powiązania ponieważ, pozyskany kapitał idzie na różne inwestycje
    EPP kupować raczej będzie " Transakcja obejmuje liczące 23 039 mkw. centrum handlowe Galeria Twierdza w Kłodzku, centrum handlowe Galeria Twierdza w Zamościu (23 785 mkw.), centrum handlowe Galeria Tęcza w Kaliszu (16 003 mkw.) oraz centrum handlowe Wzorcownia we Włocławku (25 629 mkw.).
    Pierwotnie zamknięcie transakcji określone było na kwiecień 2017 roku."
    Gryffin Premium po prostu West Linka i udziały w beethovena oraz browary warszawskie
    natomiast echo robi emisje obligacji na 100 mln
    pytanie się nasuwa, czy dysponowali innym kapitałem, z którym mają zamiar coś zrobić i dlatego konieczne było pozyskanie kapitału z innego źródła? czy po prostu jest to nietypowy zbieg okoliczności,
    ja osobiście tego nie wiem, ale postanowiłem o tym wspomnieć... bo może ktoś coś wie..

  • Re: 13 kwietnia Autor: 24pitrus [188.117.177.*]
    "Zarząd spółki Echo Investment S.A. („Spółka”), w nawiązaniu do raportu bieżącego Spółki nr 5/2017 z dnia 14 marca 2017 r. („Raport Pierwotny”), informuje, że w dniu 19 kwietnia 2017 roku Spółka została poinformowana przez Griffin Premium RE.. N.V. („Griffin Premium”), iż pierwsza oferta publiczna akcji Griffin Premium na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. przyniosła Griffin Premium wpływy netto wynoszące co najmniej 28 mln euro. W związku z powyższym:
    1) Umowa ROFO weszła w życie; oraz
    2) spełnił się jeden z warunków zawieszających do zawarcia Przyrzeczonej Umowy Sprzedaży Udziałów dot. Transakcji West Link."

    No i co o tym myśleć
  • Re: 13 kwietnia Autor: ~voodz [89.64.63.*]
    Dnia 2017-04-19 o godz. 16:55 24pitrus napisał(a):
    > "Zarząd spółki Echo Investment S.A. („Spółka”), w nawiązaniu do raportu bieżącego Spółki nr 5/2017 z dnia 14 marca 2017 r. („Raport Pierwotny”), informuje, że w dniu 19 kwietnia 2017 roku Spółka została poinformowana przez Griffin Premium RE.. N.V. („Griffin Premium”), iż pierwsza oferta publiczna akcji Griffin Premium na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. przyniosła Griffin Premium wpływy netto wynoszące co najmniej 28 mln euro. W związku z powyższym:
    > 1) Umowa ROFO weszła w życie; oraz
    > 2) spełnił się jeden z warunków zawieszających do zawarcia Przyrzeczonej Umowy Sprzedaży Udziałów dot. Transakcji West Link."
    >
    > No i co o tym myśleć

    ROFO na beethovena i browary obowiązuje, więc 25% griffin premium ponosi kosztów, i może nie trzeba będzie szukać kupca po ich ukończeniu (łącznie chyba 3 biurowce)
    coraz bliżej sprzedaży West Link, więc dobrze :)

    dla przypomnienia, warunki zawieszające west link:
    (i) otrzymanie przez Spółkę Celową ostatecznego i bezwarunkowego pozwolenia na użytkowanie Budynku;
    (ii) Spółka Celowa oraz najemcy Budynku zawrą umowy najmu na przynajmniej 60% powierzchni handlowej, biurowej, magazynowej, oraz parkingowej dot. Budynku;
    (iii) Spółka, jako gwarant, oraz Spółka Celowa, jako beneficjent, zawrą umowę gwarancji czynszowej (rental guarantee agreement) dot. Budynku na okres pięciu lat, na podstawie której Spółka zagwarantuje pokrycie wartości wynajmu i obsługi odnoszących się do niewynajętych powierzchni (rent and service charges for vacant premises), a także okresów bezczynszowych (rent-free periods), kosztów wykończenia Budynku (fit-out costs) i kosztów związanych z czasowym obniżeniem czynszu (rent abatements);
    (iv) pierwsza oferta publiczna akcji Griffin Premium na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. przyniesie Griffin Premium wpływy netto nie mniejsze niż 28 mln euro do 30 czerwca 2017 roku ("Warunek Ofert Publicznej");
    (v) uzyskanie zgody antymonopolowej w sprawie koncentracji przez Kupującego na Transakcję West Link, jeżeli taka jest wymagana przepisami prawa; oraz
    (vi) Rada Nadzorcza Spółki zatwierdzi Transakcję West Link (przy czym zgoda została uzyskana w dniu 14 marca 2017 roku).
  • Re: 13 kwietnia Autor: ~voodz [89.64.63.*]

    dla leniwych,
    czyli w zasadzie
    pozostało o ile się nie mylę,
    (i) otrzymanie przez Spółkę Celową ostatecznego i bezwarunkowego pozwolenia na użytkowanie Budynku;
    punkt 2 i 3 jest ok ponieważ jest wynajęty na 100% przez nokie i chyba na 7 lat?
    4 ok jak wyżej wskazano
    5 nie wiem czy jest wymagana - wydaje mi się, że nie, ale głowy nie dam, a jeżeli jednak jest to nie powinno to stanowić problemu...
    i 6 już dawno załatwiony

    generalnie najważniejsze było te 28 mln,....
  • Re: 13 kwietnia Autor: 24pitrus [94.42.123.*]
    No to kolejny pozytyw, zapewne bez przełożenia na kurs.
    Ale najważniejsze że w Katowicach na ul. Kościuszki znowu ustawiają się betoniarki z betonem. Szkoda że oddanie dopiero w przyszłym roku liczyłem po cichu na termin Grudzień br. W trawie piszczy że centrum Kato przesuwa się na południe - he he he
[x]
ECHO 0,36% 5,50 2026-02-27 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.