Ekstraklasa S.A. porzuca serwery dedykowane i migruje do chmury Oktawave, oszczędzając 30% wydatków i zyskując nieprzeciętną elastyczność
“Rozwiązanie Oktawave, w przeciwieństwie do dotychczas używanych serwerów dedykowanych, bezproblemowo radzi sobie z obsługą bazy danych PostgreSQL, którą wykorzystuje nasz serwis. Niezmiernie istotna jest również całodobowa pomoc techniczna, która w rewelacyjny sposób wspiera dodatkowe wdrożenia i czuwa nad nienaganną pracą serwerów” - komentuje Waldemar Gojtowski, Manager ds. Komunikacji, Ekstraklasa S.A.
“Chmura Oktawave jest dla nas rozwiązaniem perspektywicznym, które umożliwi nam łatwiejsze wdrożenie przyszłych projektów, np. relacji na żywo. Korzyści, które już teraz odnieśliśmy, to przede wszystkim stabilność działania serwisu, która ma wpływ na jakość korzystania ze strony w odczuciach użytkowników, co dla nas przekłada się na korzyści wizerunkowe” - podsumowuje wdrożenie Waldemar Gojtowski, Manager ds. Komunikacji, Ekstraklasa S.A.
Obecnie infrastruktura Ekstraklasy bazuje m.in. na trzech instancjach OCI o klasie “v1.standard-4.4” (dawna nazwa to “Large”), podzielonych na: • 1 x serwer WWW (produkcja), • 1 x serwer bazodanowy (produkcja), • 1 x serwer aplikacyjno-bazodanowy (stage). OCS (Oktawave Cloud Storage) wykorzystany został jako magazyn na dane portalu (zdjęcia, filmy, dokumenty) oraz do wymiany plików pomiędzy redakcjami. Nad wszystkim czuwa Load balancer, a wszystkie serwery spięte są w OPN (Oktawave Private Network).