Dzisiaj krótki post. Chodzi o ustalenie spraw związanych z komunikacją między osobami, które posiadają akcje Permedii, jutro wieczorem napiszę dłuższy post - próbę uporządkowania sytuacji, w której się znaleźliśmy.
Zdaję sobie sprawę, że atmosfera szczególnie dzisiaj jest ciężka i wielu pewnie nie ma na tą chwilę ochoty rozmawiać o papierze. Natomiast, emocje opadną i przyjdzie refleksja, żeby jednak spróbować zadbać o swoje interesy - na początek na zasadzie rzetelnej platformy informacyjnej, szczególnie w sprawach prawnych. Zaskoczył mnie całkowity brak obrotu w ciągu ostatnich dwóch sesji. Byłem pewien, że ludzie w desperacji się zaczną wysypywać nawet po arogancko niskich cenach (startowały od 1 grosza - na tyle wyceniał makler Pana Wygrysa nasz papier). Okazało się jednak, że nikt się nie wysypał. Wystawione od kilku dni akcje po 30PLN stały nietknięte - nikt ich nie zdejmował, podobnie jak i inne oferty, znacznie wyższe od ceny wezwania. Dla mnie to znak, że jednak istnieje spora grupa osób, u których poczucie niesprawiedliwości i gniew znacznie przewyższają zmęczenie tą ciągnącą się sprawą.
A teraz ściśle w temacie posta - przez najbliższy czas możemy pozostać na forum Permedii. Ale ponieważ istnieje jakaś czansa, że zostanie zamknięte jako alternatywę możemy mieć stockwatch.pl (chyba, że ktoś zna jakieś inne, wygodniejsze forum)
Oba rozwiązania są tymczasowe - otwarte forum zupełnie nie służy ochronie naszych interesów. Docelowo możnaby pomyśleć o własnej stronce.
Gdybyśmy musieli przejść na stockwatch - proponuję zachować te same nicki (może rozszerzone o datę dołączenia do nowego forum - żeby była gwarancja że będą dostępne). Istnieje też ryzyko podszywania się osób trzecich pod nasze nicki - więc gdyby taka sytuacja zaistniała, proszę natychmiast informować innych.
Jeżeli ktoś się ma lepsze pomysły niż te zaproponowane, to śmiało. Nie mam poczucia bycia alfą i omegą, czy omibusem - jak to ktoś wesoło sugerował. Po prostu chciałem rozpocząć dyskusję - zresztą przytoczone pomysły są propozycjami, z którymi inni użytkowanicy forum wychodzili w ostatnich dniach, ja je tylko zebrałem w jednym poście.
Wystarczy że zanotujemy ip naszych komputerów i będziemy wiedzieli kto jest fałszywy a kto nie.Ja już to zrobiłem i radzę to zrobić wszystkim komu zależy na dobru naszej sprawy.
Panowie, czy moglibyscie byc tacy mili i jesli bedzie oranizowana jakas zbiorowa akcja to mnie o tym powiadomic? Miam troche tych akcji ale nie siedze czesto na necie i moge o czyms nie wiedziec. nie wiem co planujecie, ale moze moglbym sie przydac. Mam zaledwie 1100 akcji.
Z gory dzieki, moj mail: infiniti@vp.pl
Adres poczty elektronicznej o tyle się może przydać, jak ktoś by miał ochotę zaproponować odkupienie tych akcji. :)
A to może nastąpić gdy: a)pan Wygrys zajmie się spółką pozostawiając w spokoju pozostałych akcjonariuszy; b) Wypracowując zysk który po podziale przekształci się w dywidendę wypłacaną corocznie ( będzie to świadczyć o naprawdę dobrym stanie spółki )
Spółka która deklaruje zysk a nim się nie dzieli tak naprawdę nie wiadomo czy siedzi na prawdziwych pieniądzach.
Jedyny pozytywny sygnał w ostatnich czasach docierający od spółki to zmiana loga na to przypominające to sprzed demolki. Przejściowe było mało pociągające czarno czerwone jak z nie najlepszej strony porno. Teraz jest ciemno niebieskie i różowe. Może pan Wygrys jeszcze wyjdzie na ludzi. Nie wiadomo co go łączy z ludźmi z Bochemii.
W sumie po otrzymaniu potwierdzeń posiadania akcji od spółki to tematów do omówienia na wzmiankowanym forum może być niekiedy dużo a innym razem tyle co nic.
Ciekawe co by było gdyby dany akcjonariusz indywidualnie otrzymywał od największego akcjonariusza będącego zarazem prezesem i mającego wgląd w listę akcjonariuszy ofertę odkupienia akcji po takiej sobie cenie. Wtedy na forum ewentualnie mógłby skonsultować czy ktoś by był zainteresowany dać więcej.
Witam,
na forum jestem od kilku dni zaledwie natomiast akcjonariuszem Permedii stałam się 17.01 2011 r. i jestem, niestety, do tej pory.
Podobnie jak Panów i mnie zbulwersowały praktyki niektórych osób, postanowiłam więc zostać z tym papierem do końca jego żywota na GPW i jeszcze jeden dzień dłużej.
By jakoś się uwiarygodnić, dodam, że moje zlecenie sprzedaży po 30zł na 981 szt. "wisi" na GPW do tej pory, a przynajmniej wisiało jeszcze do wczoraj (nie wiem jak to sprawdzić - może ktoś z Państwa podrzuci mi jakiś link, bardzo będę wdzięczna)
proszę o mnie nie zapominać, gdy powstanie jakaś inicjatywa, z góry dziękuję!
pozdrawiam wszystkich wytrwałych
Ja sie tu juz tez od dosyc dawna udzielam i tez zostalem ze swoim pakiecikiem
Trzeba bedzie faktycznie pomyslec jak w sposob skuteczny kontrolowac poczynania zarzadu.
Na stronie www.skarbiec.biz znalazłem ciekawy artykuł opisujący podobną sytuacje jak ta obecna w PMD - próbowałem go wkleić ale coś nie wychodzi. Proponuję wejść na wymienioną stronę albo wpisać w wyszukiwarkę tytuł art - "Jeszcze publiczne, ale już nie giełdowe". Myślę że warto przeczytać.
Ciekawe:)) Życze wszystkim forumowiczom wesołych swiąt. Nie wysypało sie na szczescie nas tylu zeby nam akcje wyrwali siłą:)) teraz juz musi być tylko lepiej ja akcji za mniej niz 30zł nie oddam. Pamietajmy że wygrysek pieniazki spółce będzie musiał zwrócić i to on teraz będzie sie starał o to zeby akcje były jak najdroższe.Pzdr.