" W pierwszym miesiącu 2012 roku Sco-Pak S.A. – produkująca opakowania spółka portfelowa Novian S.A. – osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 5,4 mln zł. Oznacza to wzrost o blisko 100% w stosunku do stycznia 2011 roku.
Spółka stale poprawia także rentowność z działalności operacyjnej. Marża EBIT w pierwszym miesiącu bieżącego roku wyniosła 7,94%, wobec 7,33% na minusie w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Sco-Pak konsekwentnie pokazuje coraz lepsze wyniki finansowe, nawet pomimo znacznych spadków cen wyrobów z papieru i tektury (odpowiednio o 10% i 7%) oraz nadal odczuwalnego wysokiego poziomu cen paliw.
Więcej informacji:
Raport miesięczny
Novian na czele spółek z NewConnect
Prawie ośmiokrotny wzrost przychodów w 2011 w porównaniu do 2010 roku zanotował Novian S.A. Dzięki temu Spółka znalazła się na podium Parkietu
Gazeta Giełdy Parkiet zbadała wyniki finansowe stu spółek o największej kapitalizacji, notowanych na NewConnect w 2011 roku. Spośród spółek, w których najbardziej zmieniły się obroty w ubiegłym roku na trzecim miejscu uplasował się Novian S.A."
tak naprawde to nie wiemy ile po 2 gr to straszaki. Tak bylo rok temu na BPC zapra ze szok , podlecial jeden co zaczal kupowac batona i w pare sekund wszystko wycofali i poszlo w gore jak rakieta ... tu rzadzi psychologia i kapitał. Oczywiście nie mozna wyluczyc kleski jak cos na gorze wykrecą ale narazie nie jest tragicznie :D
mnie tu już nie ma ale ciekawość mną kieruje i musiałem sprawdzić w jaki sposób Dobranasza nabyła akcje .
Wiec w ich raporcie za IVQ z przeszacowania aktywów ponieśli stratę w wysokości 390 tys , więc nabyli akcje po 5 gr .
Trochę to dziwne bo to zależny twór od Noviana , główny akcjonariusz to Willamette Enterprisses Limited należący do Andrzej Woźniakowski (członek zarządu SPQR S.A.)
Sami siebie dymają ???
No własnie, raczej sami siebie nie dymaja, wystawiaja batony po 2 gr i ci co maja w gaciach mokro i Ci co kupili po 1 gr , wycycaja a wowczas jak zaczna podkupowac po 2 gr to czesc pojdzie po 2 gr a reszta oceni ze sprzeda zrozej i sie wycofa sama. Ja to tak widze ale oczywiscie nie upieram sie na 100% tu jest gra jak juz napisalem psychologiczna i kapitalowa
kto ma kase i łeb na karku goli leszcza co ma słabe nerwy :D
No bo sparwa jest prosta tu sie pieniądze znikad nie biora tylko z takich zabiegow...:D