A kto napisze prawdę i co to za pytanie? Na razie rządzi strach,a jak się coś sensownego wykluje,to będziemy w innym miejscu,a jak się nie wykluje to piach.Urzadza Cię ta prognoza?
Cóż, rynek ocenia spółke przez pryzmat ostatnich dokonań. Ostatnimi czasy mamy, NWZA 27 kwietnia i 3 listy intencyjne. Listy intencyjne, same w sobie jeszcze nie generują żadnych skutków dla spółki, tyle tylko, że owe listy intencyjne w tej branży są tylko pierwszym krokiem, do nawiązania ściślejszej współpracy. Pozostaje do dogadania kwestia know- how, bezpieczeństwa danych, poświadczeń bezpieczeństwa itp. Nowe firmy na tym rynku, jeżeli chcą współpracować ze sobą opracowują swoje ścieżki bezpieczeństwa, przejście na wyższy poziom współpracy zajmuje w takich przypadkach trochę czasu. Jest też oczywiście i druga strona medalu listów intencyjnych, które mają na celu wykreowanie podbitki pod wyjście z akcji i większość listów z NC jest w ten sposób odbieana, co widać na przykładzie tej spółki.. Powstaje pytanie, czy te ostatnie listy wykreują bliższą współpracę między podmiotami? Moim zdaniem tak, będzie współpraca, a świadczy o tym między innymi, że prezes pisze o tych wymienionych spółkach w listach, jako" nasi główni partnerzy", biorać udział w licznych kongresach, spotkaniach etc.
Moim zdaniem kwestia finansowania rozwoju powoli nie będzie stanowiła problemu, emisja dla Lofta, liczę na pozyskanie środków z krajowych, unijnych progamów zbrojeniowych w najbliższym czasie.
Jest też pytanie jak bardzo w ten biznes wierzą główni akcjonariusze nabywając akcje klabater po 0,15 PLN za sztukę i obniżając udziały do poziomu zaledwie 5%, a w tym czasie cena z około 1,3-1,8 PLN zjechała na 0,7 PLN. Optymizm jest dobry o ile są fundamenty. Jeśli jest taka owocna perspektywa to główni akcjonariusze, obecni lub nowi powinni wykupić duże pakiety, aby ich głos się liczył, zwłaszcza że liczą na rozwój spółki w przyszłości. Jak widać władza akcjonariatu kuleje. Więc pytanie w którą stronę może podążyć kurs. Wnioski nasuwają się same.