To wszystko nie ma znaczenia bo spółka posiada w gotówce 120m USD a mimo tego za 2 tygodnie wypadnie z MWIGU. Chyba że zaczyna się przygrywka przed ogłoszeniem skupu tuż przed wypadnięciem z benchmarku. Tylko czy to ma jakiekolwiek znaczenie dla zarządzających? Jeśli ma to wszystkie narzędzia są dostępne w ich rękach.
Funduszom zostało już tylko 3m akcji. Nie wliczam tych które nie brały udziału w skupie (OFE NN, Bankowy, Uniqua, Allianz). Żeby wykupić drobnicę która posiada około 10-11m akcji trzeba zmienić rodzaj skupu. Na ten moment zachowanie kursu jest odwrotne do zamierzonego czyli wyciskania ciąg dalszy.
Nie trzeba wielkich analiz, żeby wiedzieć, że osłabianie się złotego wpłynie pozytywnie na wycenę spółek zarabiających w dolarach. Zrobią skup po 8 USD
Dolar spadł 20% i odrobił 5%. Na ten moment fundusze będą korygować swoje portfele:
Zwolnienie miejsc w mWIG40 przez awansujący do wyższej ligi Tauron to tylko jedna strona medalu. Zestawienie średnich spółek opuszczą również dwa podmioty reprezentujące sektor produkcji gier komputerowych: 11 Bit Studios oraz Huuuge. Jest to istotna zmiana dla obrazu branży gamingowej na giełdzie, która w ostatnich latach odgrywała znaczącą rolę w tym segmencie rynku.
Niech zgarniają. Najlepiej niech zgarną wszystko od Antona, a reszta niech nie weźmie udziału w tej farsie. Kto mądry zdecyduje się na sprzedaż przy obecnym C/Z=4 ?