• Znow domagala dostal strzal prosto w Autor: ~hondi23 [223.188.233.*]
    nos od PZU. Kolejna uchwala do kosza.
  • Re: Znow domagala dostal strzal prosto w Autor: ~Prądozaur [84.39.166.*]
    Niby kształcony a już tych strzałów ma na koncie więcej niż GRENEVIA gotówki i dalej usiłuje sam przed sobą się nieprzyznawać do porażki tego szwindlarskiego usiłowania wykupienia wszystkich po 2,12 i 2,75 PLN jako rzekomo naiwnych wystraszonych frajerów... Szybciej nabierze pokory, to więcej zaoszczędzi, bo jak teraz nie zaoferuje w wezwaniu prawdziwym co najmniej 6 PLN to może pewnym być ugrzęźnięcia na kolejny rok i po tym czasie to Allianz zażąda już co najmniej 7 albo i 8 PLN za czekanie razem z utajonym grubasem... Naprawdę zamiast armii trolli to by rozsądniej zrobił najmując kogokolwiek rozumnego z forum tu i by dawno sprawę zakończoną miał sprytek jeden nieudolny... Pozdrawiam wesołych cierpliwych i rozsądnie chciwych a dla trolli bezlitościwych :)
  • Re: Znow domagala dostal strzal prosto w Autor: ~rv [85.86.242.*]
    80 % firmy jest już jego, trudno więc mówić o porażce.... Żywot OFE jest w fazie terminalnej, przeczeka ich do momentu gdy ZUS zmusi ich do sprzedaży akcji, wówczas wyciskanie i koniec spółki na gpw.
  • Re: Znow domagala dostal strzal prosto w Autor: ~drobny [188.146.130.*]
    Dnia 2025-11-27 o godz. 19:45 ~rv napisał(a):
    > ... przeczeka ich do momentu gdy ZUS zmusi ich do sprzedaży akcji ...

    Mamy tu przypomnienie o słynnym zwijaniu się OFE. Dobra, przyjmijmy, że w wyniku tzw. suwaka zgromadzony w OFE kapitał niektórych osób jest, a niektórych zacznie być wycofywany z OFE do ZUS. Przyjmijmy, że wpłaty do OFE będą już teraz mniejsze niż to wycofywanie. W wyniku tego OFE faktycznie będą musiały stopniowo sprzedawać akcje. Ale jak to sprzedawanie będzie przebiegać?

    Zamiast pisać okrągłe słowa o OFE w fazie terminalnej, czy nie lepiej po prostu popatrzeć na liczby. Ja uwielbiam liczny.

    Na początek liczba 10. Jeśli nawet zakładamy, że OFE się zwijają i docelowo zwiną się całkowicie, to ten proces zwijania potrwa co najmniej 10 lat. CO NAJMNIEJ.

    Nawet jeśli ten proces będzie trwał 10 lat, to wydawałoby się, że można by wskazać argument, że przecież zarządzający OFE coś muszą stopniowo sprzedawać już teraz, skoro wpłaty nie równoważą koniecznych wypłat do ZUS. Co w tej sytuacji z akcjami Grenevii? Czy właśnie te akcje będą chcieli sprzedawać?

    Skoro OFE Allianz, PZU i Uniqa zdecydowały się na twardą walkę z TDJ, to chyba raczej należy się spodziewać, że akurat tych akcji nie chcą sprzedawać, a w każdym razie nie po aktualnej cenie.

    No ale skoro OFE się zwijają, to w końcu będą zmuszeni sprzedać. No tak, tylko kiedy?

    No to weźmy teraz liczbę 120 000 000 000. Aktywa OFE Allianz, PZU, Uniqa to łącznie coś w okolicy 120 000 000 000 PLN (120 miliardów).

    A teraz weźmy liczbę 120 000 000 000. Wartość akcji Grenevii posiadanych przez OFE Allianz, PZU, Uniqa po dzisiejszej cenie to trochę ponad 200 000 000 PLN (200 milionów).

    Czyli akcje Grenevii to jakiś promil aktywów OFE Allianz, PZU, Uniqa. W takim razie jeszcze długie lata nie będą ZMUSZENI do sprzedaży.

    To kto z pary "porozumienie funduszy" vs "TDJ" ma lepszą pozycję, żeby przeciwnika wziąć na przeczekanie?

    Czy można nie zachwycać się potęgą liczb?
  • Re: Znow domagala dostal strzal prosto w Autor: ~drobny [188.146.130.*]
    A to wszystko, co wyżej napisałem, to przy założeniu, że wpłaty do OFE nie równoważą już transferów z OFE do ZUS. Tylko że chyba trzeba by też pamiętać, że z drugiej strony są napływy do PPK - w ogromnym stopniu zarządzane przez te same podmioty, które zarządzają OFE. Zatem to, co musi sprzedawać OFE, w jakimś stopniu muszą kupować PPK. He he hi hi :)
  • Re: Znow domagala dostal strzal prosto w Autor: ~Prądozaur [84.39.166.*]
    Jak Ty mie zaimponowałeś ~drobny w tej chwily... Prawie jak Wąski Siarze onego razu... To wszystko prawda co skrobiesz i dobrześ nakopały tego nieudacznika co skserował dosłownie cytat ze swojego poprzedniego postowania jakieś 3-4 miesiące wstecz, gdy ujadał na zaniżanie kursu tymi słowami o końcu OFE itd... No dokładnie będzie jak wspominasz tyle że jeszcze prościej... OFE przerzucą formalnie partiami swój majątek do kolejnej formy prawnej obsługującej PPK i uzyskaną gotówkę dadzą do ZUS i tyle, a akcji Tomuś nawet i za 10 lat nie zobaczy więc tyle w temacie jęków trolli o OFE... Pozdrawiam każdego, kto rozumie i popiera dokładne posty ~drobnego :)
  • Re: Znow domagala dostal strzal prosto w Autor: ~drobny [188.146.134.*]
    Liczby są fajne. Edytowanie tekstu jest nudne. W jednym akapicie ta nudna czynność skrobania tekstu doprowadziła mnie do małej pomyłki.

    Napisałem:
    "A teraz weźmy liczbę 120 000 000 000. Wartość akcji Grenevii posiadanych przez OFE Allianz, PZU, Uniqa po dzisiejszej cenie to trochę ponad 200 000 000 PLN (200 milionów)."

    Oczywiście miało być:
    "A teraz weźmy liczbę 200 000 000. Wartość akcji Grenevii posiadanych przez OFE Allianz, PZU, Uniqa po dzisiejszej cenie to trochę ponad 200 000 000 PLN (200 milionów)."

    Natomiast ta oczywista omyłka pisarska nie zmienia sedna sprawy czyli, że akcje Grenevii to promil w aktywach OFE walczących z TDJ. Nie zmienia faktu, że akurat w rywalizacji na przeczekanie TDJ nie ma nawet cienia szansy z OFE.
  • Re: Znow domagala dostal strzal prosto w Autor: ~rv [85.86.242.*]
    Rzecz w tym, że primo : zgodnie z dotychczasową praktyką pierwsze są wyprzedawane stopniowo najmniej płynne aktywa, secundo : jest to casusu potyczki OFE kontra Goodyear w Dębicy, jak na razie sumaryczny wynik walki jakieś 12:0 dla głównego akcjonariusza, tertio : likwidacja OFE będzie zgodnie z emerytalną "zapadalnością" kaskadowo przyspieszała z każdym rokiem, last bu not the least : PPK nie przejma pakietu GEA w związku z płynnościowymi ograniczeniami statutowymi. Niech kurs spółki rośnie pod inwestorskie niebiosa, a nawet je przebije, to tylko zwrócenie uwagi na dar side of the sun....
  • Re: Znow domagala dostal strzal prosto w Autor: ~drobny [188.146.134.*]
    "pierwsze są wyprzedawane stopniowo najmniej płynne aktywa" - wyprzedawanie najmniej płynnych aktywów w pierwszej kolejności, w pośpiechu, stawia wyprzedającego właśnie w sytuacji przymusu. Jeśliby zarządzający tak właśnie postępował, to byłby błąd zarządzania aktywami. Możesz oczywiście posądzać zarządzających OFE o popełnianie błędów. Ale w przypadku GEA zarządzający ewidentnie postanowili nie sprzedawać, a kapitał, który mają pod zarządzaniem, pozwala im czekać naprawdę bardzo długo. Myślę, że TDJ ma mniej czasu.
  • Re: Znow domagala dostal strzal prosto w Autor: ~rv [85.86.242.*]
    Uważam, że niestety główny akcjonariusz, podobnie jak do tego momentu, będzie wygranym. Inpost na gpw udowodnił, że można niemal zarżnąć własna firmę aby ją zdjąć z notowań i potem nagle odradza się ona jak feniks z popiołów. Obstawiam, że np w przyszłym roku pojawią się baaardzo znaczne rezerwy utworzone na aktywa OZE, jako element eskalacyjny.
  • Re: Znow domagala dostal strzal prosto w Autor: ~drobny [31.0.52.*]
    No to mamy protokół rozbieżności. Ty uważasz tak, ja inaczej. W związku z tym jeśli masz akcje Grenevii - szybko sprzedaj. Jeśli nie masz - nie kupuj. I z drugiej strony, również w związku z tym - ja nie sprzedam. Czyli ten temat jest zakończony, nie ma potrzeby do niego wracać powielokroć. Pozdrawiam.
  • Re: Znow domagala dostal strzal prosto w Autor: ~Prądozaur [84.39.166.*]
    Odpisy na OZE robili żeby sztucznie zaniżać zysk netto w 2023 bo były bardzo taniejące panele fotowoltaiczne w Chinach i przez to na całym świecie, zatem zmniejszyć musieli wartość spodziewanej rentowności na sprzedaży gotowych farm i zaczęli je trzymać dla produkcji prądu, który wskrobali sobie do statutu jako kolejną działalność, a teraz jak na całym świecie już tańsze panele nie są i nie będą to tylko zyski rosnąć mogą i odpisy z 2023 co najwyżej mogą być jeszcze poodwracane i zwiększyć zysk, więc nie pintol tych jęków trollich, że odpisów sobie narobią wedle uznania, bo za to Allianz włożyłby ich do kryminału za działalność na szkodę spółki... A jeśli sobie opowiadamy o Dębicy i innych przypadkach, to czemu nie wspomni ktokolwiek Helio, gdzie właściciele sami się pasą pensjami zarządczymi ogromnymi a akcjonariuszom dywidendy nie wypłacają uparcie i co ??? I jeden malutki akcjonariusz poszedł z tym do Sądu i dostał wyrok Zarząd, że może sobie pół zysku nie wypłacać w ramach dywidendy, ale druga połowa należy się do podziału praktycznie na akcjonariuszy, bo nie ma sensu zatrzymywać gotówki w spółce, gdy nie ma co z nią robić i jak myślicie ??? Allianz potrafi zrobić z tym 1 mld PLN gotówki w GRENEVIA to samo co prosty akcjonariusz, czy za słaby jest na uzasadnienie marnowania środków należnym akcjonariuszom przez Zarząd ??? Będzie wesoło to tyle w temacie i dość tego jęczenia defetystycznotrollowego, bo ~drobny dobrze prawi... Nie po to ruszyli przez Sąd Allianz z całym sojuszem funduszy, żeby się ośmieszać, a żeby nauczyć w tym przypadku wszystkich, że nie ma możliwości ich korumpowania ani przetrzymania... Pozdrawiam rzeczy świadomych i nie jęczących tylko inwestujących i sprawozdania finansowe czytających :)
  • Re: Znow domagala dostal strzal prosto w Autor: ~Karol [37.47.122.*]
    Tomasz DOMOGAŁA .
  • Re: Znow domagala dostal strzal prosto w Autor: ~Donkichot [37.225.89.*]
    Jak się wam podobała końcówka sesji?
  • Re: Znow domagala dostal strzal prosto w Autor: ~Prądozaur [84.39.166.*]
    Ślicznie... Bardzo dobrze... Dostatecznie... Cudownie nawet... Utajony grubas uderza ponownie... Tomusia w kulki i kurs ustabilizowany jest betonem sporo ponad 3 PLN niezależnie od tego co kto tam jęczy czy plumka czy cokolwiek, bo tu idzie o spokojne czekanie, aż się krętaczowi znudzi bezdywidendzie i albo zaproponuje co najmniej 6 PLN albo zacznie wypłacać coroczne dywidendy i kurs sam się wywinduje wtedy przez inwestorów instytucjonalnych... Pozdrawiam spokojnych, cierpliwych i rozumnie chciwych :)
[x]
GRENEVIA 4,68% 3,25 2025-12-03 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.