Zmieniający się klimat na spółkach konopnych w USA po datkach dla Trampa widać na wykresach gdzie po 5 latach spadków w ostatnich miesiącach spółki poodbijały nawet 50% od swoich dołków . Nasza giełda ma zawsze parę miesięcy opóźnienia zanim ruszy branża i w tej sytuacji jedyne co powinien zrobić zarząd to wycofać się z tej bezsensownej emisji z pp i dogadać się z CPAR by objął pozostałe warranty. Do kasy spółki wpłynęło by znacznie więcej środków na rozwój .
Efekt miliona USD na talerzyku naprzyjęciu Trampa Notowania spółek z sektora konopnego wyraźnie zwyżkują w poniedziałek po tym, jak prezydent USA Donald Trump udostępnił nagranie wideo wzywające do objęcia refundacją w ramach Medicare produktów zawierających kannabidiol (CBD) – podaje agencja Bloomberg. Hojne spółki zyskują od 30 do 50%
Tu nie chodzi o porównanie rynku tylko o zauważenie zmian jakie zachodzą na rynkach .W USA rynek praktycznie od 5 lat był w głębokiej korekcie .Teraz następuje odbicie a moda na sektor przekłada się zawsze na inne rynki . Kiedyś nikt nie porównywał spółek z gorączki internetowej ,biotechnologii jak szalał covid czy obecnie zbrojeniówka . USA zawsze wyprzedzają inne rynki a potem przekłada się to - tzw modę na daną branże.