W Karpaczu w trakcie Wallstreet miała miejsce premiera spółki kwantowej Creotech Quantum. Oczywiscie oficjalny podział nastąpi za kilka miesięcy. Ale zaprezentowano już skład zespołu, razem z osobą, która stanie na czele spółki. Pokazano też czym się spółką bedzie zajmować. Na prezentacji sala pękała w szafach. Wydaje się, że ruch z podziałem jest swietnie przemyślany i nie jest to jedynie machanie rękami prezesa.
Byłem, widziałem. Z 200 osób na sali. Chyba najbardziej oblegane z równoległych wystąpień. A to dobrze wróży jeśli chodzi o kurs nowej spółki. I fajnie, że pokazali produkty, które są konkretne. A nie jakieś wizualizacje.
Super oby polskie spółki z pasją do tego co robią promowały się i rozwijały, bo mam wrażenie że nasi inżynierowie/naukowcy itp.przeważnie działali na rzecz zagranicznych firm (nie winie Ich za to), a mamy utalentowanych ludzi, wspierajmy co nasze :)