Zaraz może parkiet rzuci jakiś rzetelny artykuł. W espi jest napisane grobowym tonem że mniejszościowi przegrywają kolejna sprawę tak jakby to był już koniec po raz kolejny espi w takim tonie. A jest w nim jak dobrze rozumiem przegraną sprawą o wykonywanie praw z tej emisji. Główne sprawy są dalej w toku. Mamy do czynienia z pełną agresja mająca na celu wyniszczyć mniejszościowych.
W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 41/2024 z dnia 09 grudnia 2024 r. Kernel Holding S.A., spółka zarejestrowana w Luksemburgu („Spółka”), ogłasza drugie zwycięstwo prawne nad grupą akcjonariuszy mniejszościowych. Powodowie wszczęli postępowanie prawne przeciwko Spółce i jej większościowemu akcjonariuszowi, Namsen Limited, domagając się przed sędzią tymczasowym zawieszenia decyzji Zarządu Spółki związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego przeprowadzonym w sierpniu-wrześniu 2023 r., w tym emisji 216 000 000 nowych akcji, jak wcześniej ujawniono. W dniu 28 marca 2025 r. wiceprezes Sądu Rejonowego w Luksemburgu wydał nakaz podsumowujący, na mocy którego wszystkie roszczenia wniesione przez powodów zostały uznane za niedopuszczalne i w konsekwencji odrzucone. Ponadto powodowie zostali zobowiązani do zapłaty odszkodowań proceduralnych zarówno Spółce, jak i Namsen Limited. To orzeczenie potwierdza niezachwiane zaangażowanie Spółki w solidne zarządzanie korporacyjne ukierunkowane na zapewnienie długoterminowego sukcesu i zaufania akcjonariuszy, przejrzystości i ścisłego przestrzegania ram prawnych. Ponownie podkreśla bezpodstawny charakter roszczeń dochodzonych przez tę niewielką frakcję mniejszościową. Orzeczenie jest decyzją pierwszej instancji i można się od niego odwołać. Sprawa ta była drugim z pięciu, zdaniem Spółki, bezpodstawnych postępowań wszczętych przez tę samą grupę akcjonariuszy mniejszościowych w związku z planowanym wycofaniem akcji Spółki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, dokonanym podwyższeniem kapitału zakładowego w 2023 r. i uchwałami WZA z 2023 r.
Jeżeli sędzia nie zgadza się na zabezpieczenie w postaci zawieszenia to znaczy że nie zgodzi się na anulowanie emosji akcii! Ludzie co wy wymyślacie za brednie?!
Jeszcze jest takie coś : Niniejsza sprawa jest drugim z pięciu, zdaniem Spółki, bezpodstawnych postępowań
wszczętych przez tę samą grupę akcjonariuszy mniejszościowych w związku z zamierzonym
wycofaniem akcji Spółki z obrotu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, dokonanym
Mam 1000 akcji bo ma strate i liczę zew jakikolwiek sposób ja odrobię. Większą nadzieję pokładam w pokoju niż w wyroku sądu. Pisałem, dopiero cena powyżej 30zl zrekompensuje mi straty
Jeżeli obserwujesz arkusz to powinieneś widzieć przed chwilą że w ułamku sekundy pojawiło się prawie 10 zleceń z małą ilością akcji :) automaciki sobie pogrywaja