Pinokio ogłasza przełom dot falkieri, ma rozpocząć się 3 faza badania w 2022 r., w 2025 dalej nic się nie dzieje ale są ważne kwestie:
Spravato, produkt bliźniaczy firmy Johnson i Johnson sprzedaje się o 2019 r, ma na niego co najmniej 25 patentów, a w 2023 posypały się liczne pozwy o naruszenie kilku z nich, https://news.bloomberglaw.com/ip-law/j-j-sues-alkem-hikma-novartis-to-block-spravato-spray-copies
Rozumiem że spółka novartis to wydmuszką i dlatego pozwali :) haha, moje zdanie jest takie że celon będzie to przeciągał i rozpocznie 3 faze tak żeby zgrało się to z wygaśnięciem patentów Johnsona, w 2019 oni zaczęli sprzedawać, patenty mają po 10 lat, 3 faza trwa około 3 -4 lat, wie. Pewnie niedługo wystartują:) pamiętajcie że wtedy to nie będzie lek innowacyjny a zwykły generyk jak zarixa, :)))
Oczywiście zaraz się zleca obrońcy Pinokia - koci pryszcz, Kupson i inni nagony ubrane po 30, nie umieją faktów sprawdzić, piszą że wystarczy że celina poda zamiast do nosa to inhalator i już nie ma patentu haha no komedia komedia i to nieziemska, novartis spółka jakieś 600x większą dostaje pozew a Celina rozumiem że odporna bestia ma kasę na prawników